کد خبر: 158538 A

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی‌زمینی ارتش:

شهید علی صیاد شیرازی در ۶ سال فرماندهی اش بر ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از ۷۴ عملیات مختلف علیه دشمن انجام داد و سرانجام توسط گروهک های تروریستی و منافقین به درجه والای شهادت نائل آمد.

شامگاه چهارشنبه مراسم سالگرد شهادت شهید سپهبد " علی صیاد شیرازی " در مسجد جامع شهر اسلام آباد غرب با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی و جمع کثیری از خانواده های شهدا و ایثارگران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در اسلام آبادغرب، امام جمعه موقت شهرستان اسلام آبادغرب در این مراسم به ویژگی های اخلاقی این شهید بزرگوار اشاره کرد و اظهار داشت: از مهمترین دلایلی که سبب شده این شهید والا مقام تا به امروز در یادها باقی بماند و از ایشان به عنوان انسانی کامل یاد شود همان ارتباطی است که با پروردگار خود برقرار کرده اند.

حجت الاسلام " آیت عزیزی " گفت: شهید صیاد شیرازی هیچگونه چشمداشتی به مال دنیا نداشتند و از تجملات دنیوی به دور بودند، تا جایی که جان و وجود خود را نثار انقلاب و آرمانهایش کرد.

در ادامه این مراسم، امیر " کاظمی "، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب نیروی‌زمینی ارتش از شهید صیاد شیرازی به عنوان " مالک اشتر " زمان خود یاد کرد و اظهار داشت: از افتخارات من این است که در طول مدت عمرم توفیق این را داشته ام که به محضر شهید صیاد شیرازی برسم و از نزدیک ایشان را زیارت کنم.

کاظمی گفت: صیاد شیرازی همواره خودش را سرباز کوچک نظام و کشور می دانستند و این در حالی بود که از مقام و درجه بالایی برخوردار بودند.

وی در ادامه به حوادثی که در آغاز انقلاب و هشت سال دفاع مقدس روی داد و نقش مهمی که ارتش در آن زمان داشت اشاره کرد و گفت: شهید صیاد شیرازی معتقد بود که ارتش در زمان انقلاب باید ثابت می کرد مردمی است و شاهنشاهی نیست، به همین علت در تمامی تظاهرات های مردمی حضور داشتند و از جمهوری اسلامی حمایت می کردند.

فرمانده سابق پادگان الله اکبر اسلام آبادغرب بیان داشت: شهید علی صیاد شیرازی در ۶ سال فرماندهی اش بر ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از ۷۴ عملیات مختلف علیه دشمن انجام داد و سرانجام توسط گروهک های تروریستی و منافقین به درجه والای شهادت نائل آمد.

گفتنی است که در ابتدای این مراسم اشعاری در وصف شهید صیاد شیرازی خوانده شده و حاضرین به سوگواری و عزاداری برای این شهید والا مقام پرداختند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران امام جمعه موقت انقلاب جمهوری اسلامی خانواده های شهدا عزاداری مسجد جامع هشت سال دفاع مقدس اسلام شهید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر