کد خبر: 161264 A

با تعامل مردم و گزارشهای آنها و نیز تلاش بی وقفه محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ۳۲ قطعه کبک از دست افراد سودجو رهایی یافته و امروز دوباره به دامن طبیعت بازگشتند.

۳۲ قطعه کبک کشف شده از قاچاقچان پرندگان در استان کرمانشاه ظهر یکشنبه با حضور مسئولان و فعالان عرصه محیط زیست در منطقه حفاظت شده بیستون آزاد شدند.

به گزارش " ایلنا " از استان کرمانشاه، در این مراسم، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه اظهار داشت: با تعامل مردم و گزارش های آنها و نیز تلاش بی وقفه محیط بانان این اداره کل این تعداد کبک از دست افراد سودجو رهایی یافته و امروز در این منطقه دوباره به دامن طبیعت برمی گردند.

تورج همتی گفت: در سال گذشته نیز این اداره کل بیش از هزار قطعه انواع پرندگان کشف شده را در طبیعت رها کرده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه افزود: یکی از برنامه های این اداره کل ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و طبیعت در بین شهروندان است که در صورت تحقق این مهم می توان تا حد قابل توجهی از خسارت وارده به طبیعت و جانداران جلوگیری کرد.

همتی گفت: آمارهای به دست آمده نشان می دهد که بیشترین آمار رهاسازی پرندگان در کشور متعلق به استان کرمانشاه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به تلاش برای ایجاد تشکل های ویژه محیط زیست در جامعه، اظهار داشت: جادارد از مردم با فرهنگ اورامانات و پاوه که در امر حفاظت از محیط زیست بصورت داوطلبانه بسیج شده اند، تقدیر داشته باشم، مردم این منطقه سال گذشته در اقدامی قابل توجه تفنگ های خود را شکستند و عهد بسته اند که هرگز به شکار برنگردند.

وی در پایان با اشاره به اینکه منطقه اورامانات در آینده به عنوان یک نمونه موفق در سطح کشور معرفی خواهد شد، گفت: برای ایجاد علاقه و حس توجه به طبیعت قصد داریم که از توان و پتانسیل های بومی منطقه برای بالا بردن سطح مشارکت مردم در بحثحفاظت از محیط زیست استفاده کنیم.

بسیج پرندگان ترویج فرهنگ جامعه حفاظت از محیط زیست حفاظت محیط زیست طبیعت محیط زیست قطعه کبک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر