کد خبر: 162493 A

شیرزادی خبر داد؛

کرمانشاه نیازمند ۷ سایت پسماند زباله است، که برای ساخت این سایت ها و اینکه بتوانیم ظرف مدت دو سال کرمانشاه را استان بدون پسماند کنیم، ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت بازیافت زباله و تولید کود آلی کرمانشاه با اشاره به اینکه کرمانشاه نیازمند ۷ سایت پسماند زباله است، اعلام کرد: برای ساخت این سایت ها و اینکه بتوانیم ظرف مدت دو سال کرمانشاه را استان بدون پسماند کنیم ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در کرمانشاه، دکتر هایده شیرزادی افزود: اجرای این طرح ۲ هزار نفر اشتغالزایی نیز برای استان به دنبال دارد و می توان راه اندازی این سایت ها را با کمک نیروهای بومی و تحصیل کرده خود کرمانشاه انجام داد.

مدیرعامل شرکت بازیافت زباله و تولید کودهای آلی کرمانشاه با تاکید بر اینکه ساخت سایت های بازیافت پسماند علاوه بر حل مشکلات زیست محیطی گامی در جهت تولید کودهای آلی و استفاده از انرژی های نو است، خاطرنشان کرد: باید به فکر ساخت پروژه هایی باشیم که به درد آینده بخورند، نه این که آلاینده آینده باشند.

شیرزادی با انتقاد از عدم حمایت برای ساخت سایت های بازیافت پسماند، تصریح کرد: طرح دو مورد از این سایت ها مربوط به شهرستان های سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب آماده است، اما وام این طرح ها هنوز در بانک ها متوقف است.

وی ادامه داد: در حالی که کشورهای دیگر به دنبال استفاده از پیشرفت و تکنولوژی بازیافت زباله ها هستند، در کرمانشاه با وجود این همه پتانسیل و ظرفیت از آن نهایت استفاده را نکرده ایم.

انرژی زباله زیست محیطی کود مشکلات کرمانشاه اسلام نیازمند پسماند شیرزادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر