کد خبر: 164535 A

شهردار کرمانشاه:

شهردار کرمانشاه از نبود مدیریت یکپارچه در شهر کرمانشاه ابراز شکایت کرد.

پیمان قربانی در همایش روز ملی شوراها اظهار داشت: بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری حفظ هویت و اصالت شهرها، رعایت زیبایی و استحکام بنا، ترویج فرهنگ نظم و قانون، آسان سازی خدمات، توسعه فضاهای سبز، نگاه عدالت گستر به محلات و مناطق محروم، توجه به نیازهای جانبازان و ناتوانان، توجه به بانوان و جوانان و اهتمام به سلامت محیط زیست از مهمترین اهداف و وظایف شوراها است.

به گزارش خبرگزاری ایلنای استان کرمانشاه، در ادامه به دو دغدغه مهم در شهر کرمانشاه اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه مدیریت یکپارچه شهری در کرمانشاه وجود ندارد.

به گفته شهردار کرمانشاه نمی توان بدون داشتن مدیریت یکپارچه شهری، شهر را اداره کرد و بدون در دست داشتن سایر حوزه های خدماتی خدمت رسانی خوبی به مردم داشت.

قربانی معتقد است، هم اکنون بسیاری از اهرم هایی که می تواند اداره شهر و خدمت رسانی را بهتر کند، در دست شهرداری نیست.

وی عنوان کرد: در برنامه چهارم و پنجم توسعه نیز اقداماتی در جهت یکپارچه سازی مدیریت شهری مطرح شده، اما هنوز معطل است و اجرایی نشده است.

شهردار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد در دولت جدید بخشی از مسئولیت های اجرایی به خود مردم واگذار شود و افزود: ما هم بخش هایی از وظاف دولت را می پذیریم تا بتوانیم بهتر به مردم خدمت رسانی کنیم.

قربانی دومین مشکل را یکسان بودن قانون شهرداری برای همه شهرهای کوچک و کلان شهرها دانست که صد سال از تنظیم آن می گذرد.

وی یادآوری کرد: زمزمه هایی از اصلاح و بازنگری این قانون به گوش می رسد و ما تقاضا داریم قانون جدید قانونی پیشرفته و متناسب با شرایط کلان شهرها باشد.

شهردار کرمانشاه با انتقاد از اینکه شهرداری اهرم و راهکار قانونی برای اخذ درآمدهای خود را ندارد، تصریح کرد: دولت بازوهای اجرای قوی برای گرفتن عوارض خود در بخش های مختلف دارد، اما سهم شهرداری از این عوارض دقیق پرداخت نمی شود.

قربانی اظهار کرد: در ۱۶ سالی که سابقه مدیریتی داشتم بارها شنیده ام که گفته می شود شهرداری با درآمد حاصل از تخلفات اداره می شود و این در حالیست که بر اساس ماده صد قانون درآمد حاصل از جریمه ساخت و سازهای غیر اصولی منبعی برای درآمدهای شهرداری اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: هیچکس راضی نیست با درآمد حاصل از تخلفات شهر را اداره کند و امیدواریم با اصلاح قانون شهرداری ها تخلف ماده صد به جرم تبدیل شود تا دیگر کسی آن را انجام ندهد.

قربانی با انتقاد از پرداخت نشدن سهم واقعی شهرداری از درآمدی که دولت از محل عوارض به دست می آورد، تاکید کرد: اگر این مهم محقق شود می توانیم بهتر به مردم خدمت رسانی کنیم.

شهردار کرمانشاه‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر