کد خبر: 167552 A

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه:

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه بر نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف آب در استان تاکید کرد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه مصرف انرژی در ایران دو برابر متوسط مصرف انرژی در جهان است، افزود: با توجه به تاکیدات مکرر دینی در خصوص صرفه جویی و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، باید صرفه جویی را نهادینه کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حسین مرادی تصریح کرد: همزمان با اجرای مرحله ی دوم هدفمندی یارانه ها، فرهنگ سازی در بخش اصلاح الگوی مصرف باید با توجه ی ویژه انجام شود.

مرادی، صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی از جمله آب، برق و گاز را در جامعه ضروری دانست و گفت: بی شک همیاری و مشارکت مردم درخصوص درست مصرف کردن و جلوگیری از هدر رفتن حامل های انرژی، در اجرای هرچه بهتر مرحله ی دوم هدفمندی یارانه ها بسیار تاثیرگذار است.

وی با تأکید بر اینکه دستگاهها و شرکتها استان مصرف بهینه آب را جدی بگیرند خاطرنشان ساخت: دستگاهها سازمانها و شرکتها باید با اعمال تدابیری در صدد مصرف بهینه آب باشند و در این راستا می توان با استفاده از تجهیزات و دستگاههای کاهنده در مصرف بهینه آب صرفه جویی نمود، به عنوان مثال استفاده از ابزارها و تجهیزات کاهنده ۴۵ تا ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود و این تجهیزات نقش بسزایی در مصرف بهینه آب دارند. چرا که در حال حاضر برخی از سازمانها و دستگاهها جزء پرمصرف ترین مشترکین به شمار می آیند و باید در شرایط کم آبی مصرف بهینه آب در سازمانها و شرکتها نهادینه شود و در صرفه جویی ۳۰ درصدی آب در فصل تابستان پیش قدم باشند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در پایان با بیان اینکه در تابستان دسترسی پایدار به آب شرب مستلزم مصرف بهینه آب است گفت: امیدواریم با همکاری مردم و همه دستگاهها و سازمان ها تابستان را با کمترین تنش آب مدیریت کنیم.

انرژی ایران برق جهان روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب صرفه جویی صرفه جویی در مصرف فرهنگ سازی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر