کد خبر: 201069 A

فرماندار کرمانشاه خبر داد:

از ابتدای امسال تاکنون ۱۲هزار و ۴۰۰ خانوار در شهرستان کرمانشاه تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گرفتند.

فرماندار شهرستان کرمانشاه در جلسه ستاد هماهنگی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر این شهرستان که با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان برگزار شد، اظهار داشت: در پنج ماهه نخست امسال ۱۲هزار و ۴۰۰ خانوار در شهرستان کرمانشاه تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر گفت: این تعداد معادل بیش از ۵۰ درصد جامعه هدف است و بخش فیروزآباد با ۸۰ درصد ثبت نام در این صندوق دارای بیشترین میزان ثبت نام بوده‌اند.

رنجبر گفت: وجود فاصله طبقاتی یکی از معضلات اساسی جوامع امروزی است که می‌توان با استفاده از این روش سطح زندگی طبقات محروم جامعه و جایگاه اقتصادی و اجتماعی آنان را ارتقا داد.

وی بیان کرد: بیمه روستاییان و عشایر، مانعی برای مهاجرت مردم از روستا به شهر و عاملی مهم برای حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد بوده و در آینده این افراد دیگر نیازی به نهادهایی حمایتی ندارند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: سقف هزینه این طرح حداقل ۱۲۰هزار تومان و حداکثر۳۰۰هزار تومان در سال است و براساس مصوبه مجلس کلیه کشاورزان غیر ساکن روستا‌ها می‌توانند امسال عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شوند.

اقتصادی و اجتماعی پوشش جامعه درآمد فاصله طبقاتی مهاجرت کرمانشاه عشایر بیمه کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر