کد خبر: 202744 A

مدیر کل گمرکات کرمانشاه:

مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه در ۵ ‌ماه امسال با رشد ۲۱۷درصدی بالغ بر ۲۰ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۵۸۷ دلار برآورد شده است.

محسن مصطفائی گفت: مجموع کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان در ۵ ‌ماه امسال بالغ بر ۲۰میلیون و ۸۱۴هزار و ۵۸۷ دلار برآورد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه اظهار کرد: وزن کالاهای وارد شده طی ۵ ‌ماه سال‌جاری از طریق گمرکات به استان ۱۶ هزارو ۳۰۷ تن اعلام شده است.

مصطفائی با اشاره به اینکه میزان واردات کالا طی ۵ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۲۱۷ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: میزان واردات طی ۵ ‌ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی نیز ۲۸۲ درصد رشد داشته است.

مدیر کل گمرکات استان کرمانشاه گفت: با تاکید بر اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از ۱۱ کشور وارد می‌‏شود، تصریح کرد: کشور عراق با ۱۴ میلیون و ۹۷۰ هزارو ۴۰ دلارکالا به وزن ۱۴ هزارو ۴۹۰ تن جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

محسن مصطفائی ادامه داد: طی مدت یاده شده کشورهای چین و امارات متحده عربی درجایگاه دوم و سوم قرار دارند.

وی اضافه کرد: بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان شامل فلزات معمولی و مصنوعات آن‌ها، ماشین آلات و وسایل مکانیکی، محصولات نباتی، چربی‌ها و روغنهای حیوانی یا نباتی، محصولات صنایع شیمیایی است.

امارات متحده عربی چین دلار رشد عراق فلزات واردات وزن استان گمرکات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر