کد خبر: 205532 A

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه؛

در یک سال اخیر ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی موقوفه‌ای استان کرمانشاه را احیا کرده‌ایم.

در دومین همایش مهر تحصیلی که با حضور معاون توسعه و پشتیبانی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در تالار بعثت کرمانشاه برگزار شد، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اظهار داشت: اجرای طرح مهر تحصیلی اجرای امینانه نیت واقفین است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد باقر حسینی اراکی اظهار داشت: با توجه به اجرای موفق طرح مهر تحصیلی در سال گذشته این طرح در سال جاری به صورت گسترده تری اجرا می‌شود.

حسینی اراکی همچنین با اشاره به موفقیت کرمانشاه در اجرای این طرح، خاطر نشان کرد: ستاد کشوری آن در سال گذشته به کرمانشاه داده شد.

وی در ادامه گفت: در راستای اجرای این طرح از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۱۵ هزار و ۵۲۰ جلد دفتر در میان ۱۳ هزار و ۴۷۰ نفر در استان توزیع شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: همچنین در یک سال اخیر ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی موقوفه‌ای استان کرمانشاه را احیا کرده‌ایم.

حسینی اراکی با اشاره به افزایش چشمگیر موقوفات استان، گفت: در سال گذشته ۳۱ مورد وقف صورت گرفت، در حالیکه این میزان در شش ماهه اول سال جاری ۳۷ مورد بوده است.

وی در پایان از تلاش‌های آیت الله علما در رابطه با موضوع مقابله با موقوفه خواری قدردانی کرد و گفت: اگر حمایت‌های امام جمعه کرمانشاه نبود ما نمی‌توانستیم در احیای موقوفات به موفقیت کنونی برسیم.

امام جمعه اوقاف و امور خیریه معاون کرمانشاه استان هکتار سال اراضی احیا موقوفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر