کد خبر: 207323 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

کلینیک بیمارستان امام رضا(ع) شهر کرمانشاه، خردادماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر حسین کریم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همراه سرا جزء ساختارهای بیمارستانی نبوده و دانشگاه علوم پزشکی وظیفه‌ای در قبال ساخت آن ندارد، عنوان کرد: ساخت همراه سرا توسط خیرین و با مشارکت‌های مردمی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به درخواست خیرین جهت ساخت یک همره سرا در بیمارستان امام رضا(ع) اظهار کرد: متاسفانه مکان یابی مناسبی برای ساخت بیمارستان امام رضا(ع) صورت نگرفته و این بیمارستان در حال حاضر فضای مناسبی برای ساخت دیگر ساختمان‌های مورد نیاز در کنار خود از جمله همراه سرا را ندارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در چند سال گذشته زمینی برای ساخت این همراه سرا در محدوده بیمارستان امام رضا(ع) در نظر گرفته شد، اما متاسفانه این زمین متعلق به پد بالگرد بوده که در تحقیقات این موضوع در نظر گرفته نشده بود.

وی افزود: با راه اندازی اورژانس هوایی، این زمین به کاربری سابق خود یعنی پد بالگرد اختصاص داده شد و در حال حاضر زمینی در این بیمارستان برای سخت همراه سرا وجود ندارد.

کریم خاطر نشان کرد: با مذاکراتی که با خیرین صورت گرفت قرار شد تا این همراه سرا در بیمارستان طالقانی ساخته شود که مورد استفاده دو بیمارستان طالقانی و امام علی(ع) قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از آنجا که قرارداد ساخت این همراه سرا برای بیمارستان امام رضا(ع) بسته شده، تغییر قرارداد آن کمی زمان بر خواهد بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از مذاکره با خیر دیگری در جهت ساخت همراه سرا در بیمارستان محمد کرمانشاهی خبر داد.

کریم در ادامه در خصوص وضعیت کلینیک‌های دانشگاه نیز عنوان کرد: ساخت کلینیک مادر و کودک که تنها در زمان شروع ساخت اعتبار کمی به آن اختصاص داده شد به دلیل قطع اعتبارات متوقف شده است.

وی با اشاره به راه اندازی کلینیک بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه عنوان کرد: ساخت کیلینک بیمارستان امام رضا(ع) نیز به سرعت در حال پیگیری است و این کلینیک خردادماه سال آینده افتتاح می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: همچنین کلینیک بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه نیز آماده بهره برداری است.

امام خمینی امام رضا امام علی بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی زمین کرمانشاه بهره کلینیک سرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر