کد خبر: 212267 A

استاندار کرمانشاه:

هنوز نتوانسته‌ایم که به معنای واقعی در کشور خصوصی سازی انجام دهیم که این هم نتیجه برخی دخالتها و ضعف سیستم اقتصادی از سوی دولت است و باید اذعان داشت که خصوصی سازی در ایران همچنان رنگ و بوی دولتی دارند و به شبه خصوصی تبدیل شده‌اند.

استاندار استان کرمانشاه صبح امروز در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در بورس اوراق بهادار که در سالن جلسات اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، اظهار داشت: برای توسعه همه جانبه کرمانشاه نیازمند توسعه بسیاری از زیرساختها، همانند تامین مالی و نیز مدیریت و هدایت آنها هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنای کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی گفت: باید اذعان داشت که امروز نسبت به بازارهای سرمایه در جهان از عقب ماندگی چشمگیری برخوردار هستیم که این می تواند بر روی توسعه تاثیری منفی و عکس داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اولین و مهمترین مشکل ما در اجرای امور، مسایل مالی است، افزود: همیشه برای انجام و به پایان رساندن طرح‌ها و پروژه‌ها در استان در حوزه مالی دچار مشکل بوده‌ایم که در این راستا همراهی بانکهای عامل می‌تواند در رفع این معضل و پدیده نامیمون کارگشا باشد.

استاندار کرمانشاه گفت: باید به صراحت اعلام کرد که اگر بانکها حرکت کنند، بی شک کشور هم حرکت خواهد کرد.

رضایی اشاره کرد: یکی دیگر از معضلات ما در کشور، هدایت سرمایه خرد به سمت امور بیهوده و بی اثر است. اگر مردم بتوانند سرمایه های خرد خود را به سمت تولید و امور تولیدی هدایت کنند، بی شک آن زمان می توانیم شاهد توسعه واقعی کشور و استان باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت: هنوز نتوانسته‌ایم که به معنای واقعی در کشور خصوصی سازی انجام دهیم که این هم نتیجه برخی دخالتها و ضعف سیستم اقتصادی از سوی دولت است و باید اذعان داشت که خصوصی سازی در ایران همچنان رنگ و بوی دولتی دارند و به شبه خصوصی تبدیل شده‌اند.

ایران جهان خصوصی سازی دولت سرمایه فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه دولتی خصوصی بوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر