کد خبر: 213329 A

در بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه؛

امروز کوبانی در میان سکوت، بی‌تفاوتی و یا اهمال و کوتاهی کشورهای قدرتمند جهان که البته با تهاجماتی نمایشی قصد دارند خود را دشمن جانیان داعش معرفی کنن، تنها به مدافعین غیور و شرافتمند کرد خویش اتکا کرده و تنها مانده است.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه در حمایت از مردم مظلوم کوبانی بیانه‌ای صادر کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، در متن بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه که در حمایت از مردم مظلوم کوبانی صادر شده، آمده است: در پی جنایات متعدد گروهی ضد بشری و جنایتکار به نام داعش در عراق و سوریه امروز کوبانی شهر کرد نشین دیگر در سوریه، در معرض تسخیر و ارتکاب جنایات وحشیانه و غیر انسانی این جنایتکاران قرار گرفته است که هر لحظه بیم آن می‌رود این شهر سقوط کند و لکه ننگ دیگری از جنایت و توحش در تاریخ بشر ثبت شود.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: «امروز کوبانی در میان سکوت، بی‌تفاوتی و یا اهمال و کوتاهی کشورهای قدرتمند جهان که البته با تهاجماتی نمایشی قصد دارند خود را دشمن جانیان داعش معرفی کنند. تنها به مدافعین غیور و شرافتمند کرد خویش اتکا کرده و تنها مانده است بدون تردید گروه‌های تکفیری، جنایتکار و تروریست مانند طالبان، القاعده و اخیرا داعش که در خاورمیانه و به نام اسلام سر بر آورده‌اند را، نمی‌توان گروه‌های خود جوش، خود سر و بی‌برنامه به شمار آورد، بلکه همه جوانب، نحوه و نوع عملکرد‌ها و البته اسناد و مدارک در خصوص چنین گروهایی، نشان از برنامه ریزی و هدایت آنان توسط قدرت‌هایی را می‌دهد، که استیلا بر خاورمیانه و تخریب اسلام و مسلمانان را در دستور کار خویش قرار داده‌اند. در یک جمله می‌توان داعش، طالبان القاعده و شاید در آینده گروه‌هایی دیگر را هم محصول عملکرد و هم نتیجه برنامه ریزی و سیاستگذاری امپریالیسم و استعمار نوین دانست.»

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه ضمن محکوم نمودن جنایات غیر انسانی و وحشیانه داعش در کوبانی و انزجار از سکوت و همراهی ترکیه با جنایتکاران و جلوگیری از ورود داوطلبین برای مبارزه با داعش و دفاع از کوبانی و انتقاد شدید از قدرت‌های جهانی و گروه به اصطلاح ائتلاف برای اهمال و بی‌تفاوتی در خصوص عدم برخورد قاطع با این گروه جانی، بدینوسیله حمایت خویش را از برادران و خواهران شریف و غیور کرد در کوبانی اعلام می‌نماید. مقاومت و شجاعت آنان را ارج می‌نهد و تمامی تلاش خویش را برای پشتیبانی و حمایت از آنان به کار می‌گیرد.

همچنین از دولت جمهوری اسلامی انتظار دارد، همانگونه که به حق از تمامی توان و تلاش همه جانبه خویش در دفاع از مردم فلسطین، غزه و لبنان استفاده کرده و می‌کند. از هیچ کوششی برای دفاع از مظلومان بی‌پناه دیگر تحت ستم داعش در کوبانی، شنگال، عراق و سوریه دریغ نورزد. و به ویژه از طرق دیپلماتیک و سایر امور و روش‌های ممکن، حمایت و دفاع از مردم مظلوم کوبانی را در دستور کار خویش قرار دهد.

روابط عمومی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه

القاعده ترکیه جمهوری اسلامی جهان خاورمیانه دولت روابط عمومی سوریه طالبان غزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر