کد خبر: 219165 A

مدیرمسئول پویان غرب در گفتگو با ایلنا:

با عملکرد چند ساله اخیر باید گفت که چراغ خانه مطبوعات کرمانشاه دیگر نور ندارد.

مدیرمسئول هفته نامه پویان غرب اظهار داشت: از آن زمان که در خانه مطبوعات استان کرمانشاه عضو شدم، چندسالی می‌گذرد. در این مدت نیز با توجه به‌شناختی که از اعضاء هیات مدیره این خانه داشتم احساس می‌کردم که چراغ این خانه با توجه به حضور افرادی چون فریدون معتمدیان، از پیشکسوتان عرصه رسانه، که همچنین در قامت یک فرهنگی فرهیخته نیز شناخته می‌شود، همواره نورانی و روشنی بخش است. از این رو زیاد به فعالیت‌های این خانه و اقدامات صورت گرفته توسط آن ورود پیدا نمی‌کردم.

سیدوحید حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنای کرمانشاه گفت: هر چند می دانستم که اگر زمانی بخواهم، یقینا با پاسخی قانع کننده و در خور توجه مواجه خواهم شد. اما با گذشت زمان و طی ایام و شواهد و قراین موجود احساس می‌شود که چراغ این خانه یحتمل به سمت کم سو شدن و خاموشی می‌گراید. که امیدواریم اینچنین نباشد.

وی افزود: اما محض روشن شدن و تنویر افکار منتقدین خانه مطبوعات بهتر بود این خانه و اعضاء هیات مدیره آن به طور شفاف و واضح عملکرد خود را در چند سال گذشته ارائه می‌کردند و همانگونه که برخی از اعضاء هیات مدیره مدعی هستند که کمک‌های فراوانی از وام‌های مختلف گرفته تا مسکن و… به خبرنگاران و روزنامه نگاران کرمانشاهی داشته‌اند. این خبرنگاران چه کسانی بودند و در کدام نشریه کار می‌کرده‌اند؟!! بر چه اساس این امتیازات در اختیار آنان قرار گرفته است؟!.

این فعال رسانه‌ای تاکید کرد: از طرف دیگر آنچه که می‌تواند خانه مطبوعات کرمانشاه را تحت الشعاع خود قرار دهد، عدم پاسخگوئی مناسب به منتقدین عملکرد خانه مطبوعات است. اصرار هیات مدیره قبلی مبنی بر دقیق بودن و قانونی بودن عملکرد خانه مطبوعات است که این چنین باشد. برخی از اعضاء هیات مدیره معتقدند که کار در خانه مطبوعات به غیر از دردسر و گرفتاری و مشغولیات فراوان عایدی دیگری ندارد، که اگر اینچنین است چرا آنقدر اصرار برای عضویت چند باره در هیات مدیره این خانه دارند.

وی افزود: بحثدیگر در خصوص نحوه عضوگیری و ارسال فهرست اعضاء این خانه به اداره ارشاد است. بطور مثال معرفی به انگشت نگاری و تشخیص هویت است که به نوعی این عمل و نحوه اجرای آن توهینی مسلم به خبرنگاران است و یا اینکه برخی از نشریات بیش از ۲۰ نفر را معرفی کرده، اما برخی از نشریات حتی یک نفر را هم نتوانسته‌اند معرفی کنند. امیدواریم تمام مدارک و موارد خواسته و ارائه شده توسط تمام نشریات مطابق به آنچه باشد که قانون برای عضویت در خانه مطبوعات لحاظ کرده است.

حسینی تاکید کرد: اما در خصوص فهرست ارسالی به اداره کل، به طور مثال نام اینجانب با سابقه‌ای بیش از ۱۷ سال فعالیت مطبوعات که نفر ۹۰ ثبت شده، اما برخی دیگر که حتی سالی یک بار هم از مقابل یک روزنامه فروشی هم رد نشده‌اند در ردیف‌های بالا‌تر نوشته شده همچنین در این فهرست که نه‌شان و نه جایگاه هی در نظر گرفته شده و نه حرمتی برای آنان قائل شده‌اند.

پیشکسوتان تشخیص هویت رسانه قانون مسکن مطبوعات کرمانشاه مدیره چراغ نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر