کد خبر: 226135 A

رئیس شبکه بهداشت و درمان اسلام آباد غرب خبر داد:

رئیس شبکه بهداشت و درمان اسلام آبادغرب با اشاره به طرح تحول نظام سلامت و حذف رابطه مالی بین پزشک و بیمار، گفت: با اجرای این بسته حمایتی، بیمارستان‌های دولتی مکلفند تنها با دریافت ۶درصد از اقشار شهری و ۳درصد از روستائیان، خدمات ارائه دهند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، دکترحمیدرضا بیگ‌رضایی در جمع خبرنگاران گفت: در طرح جامع سلامت، آنچه مهم است مدیریت قوی و نظارت کامل دستگاه‌های نظارتی و برخورد قاطع با کسانی است که قصد دور زدن قانون و اعمال نفوذ در مدیریت را دارند.

وی افزود: تحقق طرح مذکور آرزوی دیرینه مردم در خصوص دارو و درمان و وزارت بهداشت مسئول مستقیم اجرای این طرح است که باید بدون هیچ مسامحه در اجرای آن با سرعت و دقت عمل کرد.

بیگ‌رضایی در ادامه در خصوص پزشک خانواده، گفت: پزشک خانواده همانند وکیلی است که از جنبه‌های حقوقی یار و یاور ماست و در زمینه درمانی همراه ما و درصورتی فردی به علت درمان توسط پزشکی عارضه‌ای پیدا کرد، این پزشک خانواده است که در مراجع ذیصلاح به عنوان وکیل ازحق بیمار دفاع می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اسلام آباد غرب با اشاره به طرح تحول نظام سلامت، افزود: در این بسته رابطه مالی بین پزشک و بیمار حذف شده که با اجرای این بسته حمایتی بیمارستان‌های دولتی مکلفند با دریافت ۶درصد برای اقشار شهری و ۳درصد از روستائیان خدمات ارائه دهند که در صورت نیازمند بودن بیمار و با احتساب هزینه بیماری بیش از ۵ میلیون ریال به فرد تخفیف بیشتری داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در بیمارستان‌های دولتی تغییرات گسترده و چشمگیری درعرصه بهداشت و سلامت جامعه بوجود آمده است، افزود: قطعاً با اجرای این طرح که بنام بسته حمایتی است، اکثریت مردم که توانایی پرداخت سنگین هزینه‌های درمانی را ندارند، شاهد خدمات مطلوب درمانی با هزینه کمتر خواهند بود.

بیگرضایی درادامه با اشاره به اینکه در طرح تحول سلامت برای جلوگیری ازسرگردانی بیمار که در مراکز درمانی بستری شده‌اند اگر به هر وسیله پزشکی یا دارویی نیاز باشد تأمین آن به عهده بیمارستان است، گفت: به محض ورود مریض به بیمارستان وبستری شدن، تمامی خدمات به عهده بیمارستان است و بیمار هیچگونه نگرانی بابت تهیه وسایل درمانی نخواهد داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اسلام آبادغرب درپایان در خصوص بحثزیرمیزی تأکید کرد: از نیمه دوم آذرماه هزینه جراحی کاملاً به پزشک پرداخت خواهد شد و بدین ترتیب زیرمیزی حذف می‌شود.

بیمارستان پزشک خانواده جامعه جراحی دارو درمان سلامت شبکه بهداشت و درمان مراکز درمانی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر