کد خبر: 253186 A

معاون استانداری کرمانشاه:

آسان گیری در ازدواج یکی از اساسی‌ترین مشوق‌هایی است که باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه در مراسم " جوانان و ازدواج " که به همت کمیته امداد امام(ره) و با همکاری استانداری، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه رازی برگزار شد، به اهمیت ازدواج در دین اسلام اشاره و اظهار داشت: مقوله ازدواج و نهاد خانواده همواره مورد تاکید بزرگان دین ما بوده و آن را در کاهش بسیاری از بزهکاری‌ها و جلوگیری از گناهان موثر و مفید و ضروری دانسته‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، دکتر هدایت حاتمی افزود: نباید اجازه بدهیم بحرانی که دامنگیر جوامع صنعتی شده و در آن نهاد خانواده رو به افول و ویرانی گذاشته است، خدای ناکرده جامعه ما را نیز تحت تاثیر قرار بدهد.

وی اظهار کرد: با وجود مشکلات زیادی که کشور با آن مواجه است، اما حرمت ازدواج و خانواده هنوز در میان مردم و جامعه ما حفظ شده و فرهنگ ما نیز در این زمینه دارای ظرفیت‌های زیادی برای حفظ و تقویت امر ازدواج است.

وی آسان گیری در ازدواج را یکی از اساسی‌ترین مشوق‌هایی دانست که باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و تصریح کرد: این مسئله می تواند با یک برنامه مردم محور و استفاده از ظرفیت‌های دینی و فرهنگی در جامعه نهادینه شود. دولت هم باید تسهیلات و بسته‌های تشویقی مطلوبی را برای این امر اختصاص دهد.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه به اهمیت پژوهش‌های دانشجویی صورت گرفته در این زمینه اشاره کرد و گفت: مطمئنا مشکلات موجود در زمینه ازدواج و افزایش آمار طلاق در شأن نظام و جامعه ما نیست، بنابراین باید به شناسایی عوامل و علل آن پرداخته شود که نقش پژوهش و آموزش در اینجا بسیار حائز اهمیت است.

وی کمیته امداد را یکی از نهادهای پیشرو و حامی در امر ازدواج دانست و یادآور شد: این نهاد در زمینه توانمندسازی، حرکت به سوی خوداتکایی و حمایت‌های مادی و معنوی می‌تواند زمینه ساز بسیاری از حرکت های اجتماعی از جمله ازدواج باشد که خوشبختانه یکی از نهادهایی است که در این زمینه عملکرد خوبی داشته و امید است که با توجه به وضعیت موجود، تلاش‌های آموزشی و پژوهشی را نیز در کنار سایر برنامه‌های خود مدنظر قرار دهد.

اداره کل ورزش و جوانان ازدواج استفاده از ظرفیت جامعه خانواده دولت دین کمیته امداد امام مادی و معنوی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر