کد خبر: 356668 A

علیرغم سکوت مسئولان دامپزشکی؛

ایلنا: علیرغم سکوت معنادار مسئولان دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، دام‌های کشاورزان در بخش سرفیروزآباد بر اثر بیماری "تب برفکی" شاهد تلفات قابل توجهی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، چند ماهی است که بیماری «تب برفکی» در بخش سرفیروزآباد کرمانشاه با سرعت بالایی درحال شیوع است، در حالی که مسئولان دامپزشکی در این باره سکوت معناداری پیشه کرده‌اند.

چند هفته گذشته خبرنگار ایلنا با سفر به یکی روستاهای جلالوند در بخش سروفیروزآباد کرمانشاه به نام روستای «چشمه گچ» به عینه شاهد مرگ صد‌ها بره و گوسفند و بز به علت ابتلا به این بیماری بود، که در تماس تلفنی با مسئول دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، وی این میزان تلفات را رد کرد!!!

تلف شدن دام‌های روستائیان این بخش که تنها منبع درآمدی و ثروتی آنان است، نباید برای مسئولان دامپزشکی شهرستان کرمانشاه که در این باره کمترین کاری انجام نداده‌اند، بدون پیگیرد قانونی باشد.

متاسفانه مسئول دامپزشکی شهرستان کرمانشاه تنها تلفات دام در این روستا‌ها را کمتر از تعداد انگشتان دست می‌داند و گفته‌های روستائیان را بزرگنمایی عنوان می‌کند، در حالی که تنها در یکی از منازل روستاییان روستای «چشمه گچ» بیش از ۳۰ راس بره به علت ابتلا به این بیماری خطرناک تلف شده‌اند.

براساس این گزارش، تاکنون هیچ یک از مسئولان دامپزشکی استان و شهرستان به صورت قاطع از مبارزه با این بیماری سخنی به میان نیاورده‌اند و عارضه «تب برفی» را تحت کنترل خود می‌دانند!!

مرگ کشاورزان دامپزشکی بیماری تب برفکی تلف شدن دام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر