کد خبر: 375654 A

قابل توجه مسئولان فرهنگی

ایلنا: کلانشهر کرمانشاه تنها شهر بدون شهربازی، مترو، قطار ، پارکهای تخصصی به معنای واقعی و... در جهان امروز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، یکی از ویژگی‌های هر کلانشهری داشتن نشانه‌های مدرنتیه و امکانات اولیه و ثانویه شهری است.

نه مترو، نه قطار، نه شهربازی و مکان تفریحی و نه پارکی به معنای واقعی و استانداردهای جهانی در کلانشهر کرمانشاه وجود ندارد و تنها پارکی که تقریبا در مرکز این کلانشهر قرار گرفته است، پارک "شاهد" است که با وجود این همه افراد معتاد و بزهکار و نیز عدم رسیدگی به وضعیت این پارک، نمی‌توان پارک شاهد را پارکی به معنای واقعی تعریف کرد.

27509724_18668958eaeba

اگر از این موضوع بگذریم، مسئله تعطیلی شهربازی با ابرام و اصرار برخی از اعضای شورای شهر کرمانشاه، تنها مرکز تفریحی مردم این کلانشهر به تعطیلی کشیده شد و هر کسی که به این مکان مراجعه می‌کند با درب‌های بسته روبرو می‌شود.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد که بهانه اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه به جز دلایل دیگر، عدم استاندارد وسایل بازی در شهر بازی است، ولی کیومرث نظری؛ مدیرعامل این مجموعه فرهنگی و تفریحی در این باره چیز دیگری به خبرنگار ایلنا می‌گوید.

نظری اظهار کرد: ما هر سه ماه یک بار کارشناسانی از تهران برای بررسی وضعیت استاندارد وسایل نقلیه با هزینه خود به کرمانشاه می‌آوریم و آنها نیز سلامت امکانات و وسایل بازی ما را تاکنون تایید کرده‌اند، حال که شورائیان از عدم استاندارد وسایل بازی در این شهربازی سخن می‌گویند، خود محل سئوال است!!

82003543-70593793

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه پرونده شورای شهر و مدیران شهربازی در حال حاضر در روند قضایی به سر می‌برد و همه منتظر قضاوت درست و بی‌نقض سیستم قضایی کرمانشاه برای بازگشایی تنها مرکز تفریحی مردم این کلانشهر هستند.

گفتنی‌است "کیومرث نظری" بیش از 2 دهه است که مدیریت این مجموعه را بر عهده دارند که علی‌رغم زیان‌های مالی فراوانی که از بدقولی برخی مسئولان و نیز بلایای طبیعی عاید وی شده است وی در این مدت بارها از سوی مسئولان ارشد استان مورد تشویق قرار گرفته‌اند و نزدیک به 200 لوح تقدیر وتشکر در دفتر کار وی قابل مشاهده است.

حال که اعضای شورای شهر کرمانشاه به دنبال جایگزینی شخص دیگری به جای کیومرث نظری هستند از یک طرف بانی و باعث تعطیلی این چندماهه شهربازی را باید اعضای شورای شهر کرمانشاه معرفی کرد و دوم اینکه کدام شخص می‌تواند در حد کیومرث نظری که سابقه مدیریت بیش از 20 ساله در شهربازی کرمانشاه را دارد، این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد.

81684359-70036027_12153

براساس این گزارش از ابتدای تاسیس شهربازی کرمانشاه تا زمان تعطیلی آن توسط شورائیان شاهد هیچ حادثه دلخراشی برای شهروندان نبوده‌ایم.

حال همگان از قوه قضائیه استان کرمانشاه انتظار دارند که مدیریت دوباره شهربازی کرمانشاه به کیومرث نظری و اکیپ قبلی واگذار شود تا همچنان محل تفریحی برای مردم این کلانشهر باقی بماند.

گزارش: غلامرضا مهرآیین

استاندارد جهان مترو معتاد شورای شهر کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر