کد خبر: 109594 A

رئیس کل دادگستری استان کرمان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اجرای عدالت مهمترین وظیفه قاضی است و نباید اجازه دهد هیچ عاملی خدشه ای در اجرای آن وارد کند.

ایلنا: رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اجرای عدالت مهمترین وظیفه قاضی است و نباید اجازه دهد هیچ عاملی خدشه ای در اجرای آن وارد کند. حجت الاسلام والمسلمین علی توکلی در جمع قضات محاکم بدوی و تجدید نظر کرمان افزود: اتقان آراء قضات در گرو علم، دانش، تخصص، آگاهی و شم قضائی است که باید همواره در جهت کسب آن گام بردارد.

به گزارش خبرگزاری کرمان وی یادآوری و توجه به آینده و اتفاقات پیش رو را خواستار شد و اظهار داشت: اگر قیامت باورمان باشد و به «فمن یعمل مثقال ذرةٍ» ایمان داشته باشیم همواره در برخورد‌ها، معاشرت‌ها و حرکت‌های خود دقت بیشتری خواهیم کرد.

این مقام قضائی خاطر نشان کرد: هر کار نیک و بدی که انجام بگیرد یکسری آثار وضعی بر آن مترتب است که در زندگی ما رخ نمائی خواهد کرد و این امر لزوم مواظبت در رفتار و اعمال را مسجل می‌کند.

وی یادآوری سوگند روز اول قضاوت و اجرای عدالت بدون حب و بغض را خواستار شد و اظهار داشت: وظیفه قاضی اجرای عدالت است و نباید اجازه دهد وهیچ عاملی خدشه‌ای در روند عدالت ایجاد نماید.

حجت الاسلام والمسلمین توکلی نسبت به وسوسه‌های شیطان که همواره بر سر راه انسان‌هاست هشدار داد و گفت: شیطان همیشه با حیله‌های مختلف انسان را احاطه می‌کند تا انحراف و لغزش از مسیر اصلی را فراهم کند.

وی خاطر نشان کرد: خوشنامی و اعتبار نعمتی است که با آسانی به دست نمی‌آید و انسان باید برای تحصیل و حفظ آن تلاش نماید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: پرداختن به امور قضایی و فرو رفتن در حقوق و جزا روح را فرسوده می‌کند و انسان باید با مطالعه کتب دیگر رشته‌ها و با مضامین مختلف اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی لطافت روح خود را همواره حفظ نماید.

استان کرمان حقوق رئیس کل دادگستری استان دادگستری کرمان دغدغه قاضی همواره عدالت خدشه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر