کد خبر: 109958 A

فرماندار شهرستان بم خبر داد:

هفته فرهنگی بم باهدف ایجاد یک جریان فرهنگی غنی در سطح شهرستان و منطقه شرق از ۱۵ مهرماه آغاز و تا ۲۲ برگزار می شود.

ایلنا: فرماندار بم گفت: دبیرخانه هفته فرهنگی بم با شناسایی نام آوران، فرهیختگان و نخبگان بمی که در عرصه جهانی و کشوری حائز افتخار بوده و نامی برای شهر و کشور به ارمغان آورده اند از آنان تجلیل می نماید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بم زین الصالحین با بیان این مطلب که هفته فرهنگی بم از ۱۵ مهرماه آغاز و تا ۲۲ ادامه دارد ابراز داشت: در اولین روز این هفته مراسم افتتاحیه برگزار و یک هفته شاد و مفرح پیش روی مردم شهرستان خواهد بود.

وی افزود: به مناسبت روز جهانی کودک بزرگترین نقاشی طولی استان توسط کودکان و نوجوانان شهرستان در خیابانهای اصلی شهر بم انجام می شود

وی گفت: ایجاد فضایی در جهت بهبود فرهنگ شهروندی که بر اساس ساختار های اجتماعی، فرهنگی، هنری، اقتصادی، علمی، مذهبی و ورزشی می باشد.

وی ضمن اشاره به توجه خاص ستاد هفته فرهنگی به ارگ بم تشریح کرد: ایجاد بزرگترین حلقه انسانی، برگزاری کنسرت موسیقی شهرام ابوعامری، شب شعر، شب نشینی اصحاب فرهنگ و هنر و نورافشانی از جمله برنامه هایی هستند که در حاشیه ارگ تاریخی بم انجام خواهند شد.

زین الصالحین دبیر هفته فرهنگی بم تصریح کرد: در هفته فرهنگی بم همایش تخصصی و جشن ملی خرما از مهمترین برنامه هایی است که انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پیگیریهای لازم جهت دعوت از مسئولین و هنرمندان کشوری و استانی در حال انجام است و ما در هریک از برنامه های هفته فرهنگی متناسب با برنامه میزبان میهمانان کشوری و استانی خواهیم بود.

وی ضمن اشاره به فرهنگ و تمدن غنی شرق استان اظهار امیدورای کرد با برگزاری هفته فرهنگی بم گامهای موثری در جهت معرفی ظرفیتها، پتاسیل ها و توانایی های این دیار کهن برداشته شود.

خرما شعر فرماندار فرهنگ و تمدن فرهنگ و هنر فرهنگی هنری کودکان و نوجوانان موسیقی نخبگان نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر