کد خبر: 119621 A

فرماندار بم:

مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی بم به عنوان نمادی ارزشمند و معنوی برای شناساندن هرچه بیشتر این شهرستان همواره بر سر زبان‌ها است به طوریکه ثبت معنوی این مراسم در فهرست آثار ملی کشور بیانگر این موضوع است.

ایلنا: عزاداری تاسوعا و عاشورای مردم بم الگویی برای سایر شهرستان‌هاست، مراسم عزاداری با شکوه مردم بم در این ایام نه تنها باعثافتخار استان و کشور بلکه الگویی برای سایر شهرستان‌هاست.

فرماندار بم گفت: هماهنگی، اخلاص، برنامه ریزی و همدلی مردم و مسئولین و هیئت‌های مذهبی این شهرستان از عوامل مهم برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در بم است.

به گزارش ایلنا از بم زین الصالحین افزود:. مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی بم به عنوان نمادی ارزشمند و معنوی برای شناساندن هرچه بیشتر این شهرستان همواره بر سر زبان‌ها است به طوریکه ثبت معنوی این مراسم در فهرست آثار ملی کشور بیانگر این موضوع است.

وی اظهار داشت: عزاداری در شهرستان بم از قدمت زیادی برخوردار است که می‌توان قدمت هیئت‌های آن را به بیش از دو قرن بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای مراسم عزاداری دو هیئت فعالیت داشتند اما در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هیئت در این شهرستان وجود دارد که این هیئت‌ها در هر محله‌ای شکل گرفته و در مراسم‌های عزاداری ارادت خود را به هیئت‌ها نشان می‌دهند

فرماندار بم بیان کرد: تبیین هدف قیام عاشورای حسینی و ترویج فرهنگ ایثار وشهادشت باید مهم‌ترین هدف عزاداری سید الشهدا(ع) و شاعران و مداحان عاشورایی باشد پیوستن استان کرمان به جمع استان‌های بر‌تر کشور در زمینه برگزاری با شکوه عزاداری عاشورای حسینی حرتی ارزشمند و موثر خواند و از آمادگی شهرستان بم برای برگزاری مراسم عاشورای حسینی خبر داد.

وی افزود: عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی مردم بم به عنوان معرف و الگویی موفق از عزاداری جهان تشیع است.

وی در ادامه گفت: نظم و انظباط مزامین صحیح اشعار انتخابی مداحی دل نشین و انتخاب مکان مناسب برای گردهمایی عزاداران و عظمت مراسم به پخش زنده تصاویر تلویزیونی این مراسم با شکوه از ۱۸ شبکه داخلی و برون مرزی جمهوری اسلامی انجامید.

استان کرمان امام حسین ترویج فرهنگ جمهوری اسلامی جهان عزاداری فرماندار مداحان مراسم بم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر