کد خبر: 127101 A

حجت الاسلام حیدری کاشانی:

همه علماء ما و یا هر کس که به جایی شایسته رسیده است به برکت حضور در جلسات امام حسین(ع) بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر حیدری کاشانی با اشاره به اینکه نفس مطمئنه، روحی است که به آرامش رسیده و به دیگران نیز آرامش می‌دهد، گفت: صاحب نفس مطمئنه در ‌‌نهایت درجه بصیرت و بیداری است و به دیگر افراد هم بصیرت و بیدرای می‌دهد.

به گزارش ایلنا از کرمان وی در ویژه برنامه سوگواره شهادت حضرت رقیه بنت الحسین(س) در مسجد باقرالعلوم(ع) دانشگاه بین المللی شهید باهنر در تفسیر قسمتی از سوره فجر عنوان کرد: معارف سوره فجر زندگی ما را حسینی می‌کند و زندگی ما را در مسیر و راه امام حسین(ع) قرار می‌دهد.

وی افزود: سورهٔ فجر امام حسین(ع) را به عنوان مقتدای زندگی رحمانی و یزید ابن معاویه و طغیانگران پیشین را به عنوان الگوهای زندگی شیطانی معرفی می‌کند و این سوره در واقع یک دعوت همگانی برای پشت پا زدن به زندگی شیطانی و وارد شدن همه جانبه به زندگی رحمانی است و در حقیقت این کار روح ما را به آرامش و نفس مطمئنه می‌رساند.

حیدری کاشانی با بیان اینکه امام صادق(ع)، وجود مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را مصداق کامل نفس مطمئنه معرفی می‌کند، تشریح کرد: یکی از جهات عرفانی اینکه امام حسین(ع) اصرار داشتند سر شهدای کربلا را در لحظه شهادت به زانو بگیرند این بود که ایشان مطمئن شوند که شهدا به بالا‌ترین درجه از نفس مطمئنه رسیده‌اند و احیانا اگر نقص و نیازی دارند به‌واسطه آن مقام شامخ ولایت جبران شود.

وی خاطر نشان کرد: از بدو خلقت آدم تا قیام قیامت کسی به مرتبه‌ای از نفس مطمئنه می‌رسد که در زمان حیاتش در دلش سر و سری با امام حسین(ع) داشته باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: همه انسان‌ها به دنبال آرامش هستند و می‌خواهند آرامش را به هر روشی به دست آورند و در طول تاریخ هر ولی خدایی با نام و گریه بر امام حسین(ع) به آرامش واقعی رسیده است.

وی با بیان اینکه ما بواسطه نعمت حضور در جلسات امام حسین(ع) قدرتمند‌ترین و ثروتمند‌ترین مردم عالم هستیم، افزود: همه علماء ما و یا هر کس که به جایی شایسته رسیده است به برکت حضور در جلسات امام حسین(ع) بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری کاشانی بالا‌ترین نعمت خداوند را توفیق درک مجلس امام حسین(ع) دانست و گفت: همینکه فرصتی فراهم می‌شود تا در این جلسات باشیم بالا‌ترین نعمت است چرا که حسین(ع) راهی میان بر و سریع‌ترین کشتی نجات است.

گفتنی‌ست ویژه برنامه سوگواره شهادت حضرت رقیه(س) که به همت هیئت امیرالمومنین دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان از دیشب آغاز شده است به مدت سه شب تا تاریخ ۱۷آذر ماه از ساعت ۱۹ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حیدری کاشانی و مداحی عادل رضایی ادامه دارد.

امام حسین امام صادق کربلا کشتی گریه مسجد کاشانی جایی جلسات حیدری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر