کد خبر: 128123 A

در مراسمی با حضور نماینده ولی و امام جمعه کرمان؛

طی مراسمی شرکت گاز در زمینه ترویج و احیاء فرهنگ نماز به عنوان دستگاه بر‌تر معرفی و لوح تقدیری توسط امام جمعه و استاندار کرمان اهداء گردید.

طی مراسمی شرکت گاز در زمینه ترویج و احیاء فرهنگ نماز به عنوان دستگاه بر‌تر معرفی و لوح تقدیری توسط امام جمعه و استاندار کرمان اهداء گردید.
به گزارش ایلنا از کرمان امام جمعه ضمن تأکید بر اقامه نماز و اهمیت آن در دستگاههای اجرایی گفت: نماز مهم‌ترین تکلیفی است که در تمام شئون زندگی تأثیر گذار است و اقامه نماز با شرایط و با خلوص زندگی فردی و اجتماعی در کیفیت بخشی به نماز میسر است.
در این مراسمحجت السلام والمسلمین سید یحیی جعفری رئیس شورای اقامه نماز و امام جمعه کرمان گفت: با توجه به فرمایش پیامبر اسلام که می‌فرمایند: به خانه‌هایتان با خواندن نماز، و قرائت قرآن، نورانیت ببخشید نماز را، پایه و ستون دین و پرچم اسلام می‌خواندند همانا، محبوب‌ترین اعمال را نزد خداوند: نماز، نیکی کردن و جهاد در راه خدا می‌دانست.
وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه‌های بر‌تر در زمینه فرهنگ و اشاعه نماز از سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی در اقامه نماز قدردانی کرد و از مدیران و کارکنان این شرکت که در راستای خدا‌شناسی و خداپرستی خلق که‌‌ همان رسالت انبیاء و ثمره بخش شهداء است ارج نهاده و توفیقات روز افزون را از خداوند منان خواستار شد.
درادامه ودیعتی مدیر عامل شرکت گاز در خصوص فرهنگ اشاعه نماز و نقش مدیران به عنوان الگوی معنوی در دستگاه‌های اجرایی گفت: مدیران دردستگاههای اجرایی بعنوان الگوی رفتاری و منش وتدین در مجموعه خود بوده و چنانچه مسئولین مقید بوده و اعتقاد به تاثیر گذاری نماز داشته بسوی معنویت گرایش بیشتری پیدا خواهند نمود.
وی افزود: مدیران از مروجین اشاعه فرهنگ نماز در ادارات محسوب می‌شوند و تمام تلاش این باشد که بتوانند با برنامه ریزی‌های مدون در صدد اشاعه بیش از پیش فرهنگ نماز باشند.
عظیمی رابط نماز و رئیس روابط نیز گفت: دستگاه‌های برتراستان در زمینه نماز بر اساس سه محور اصلی ترویج و فرهنگ نماز، اجرای برنامه‌های ترویجی نماز بصورت مدون و نتیجه برگزاری این برنامه‌ها، ارزیابی می‌شوند و مدیری نمونه و بر‌تر است که دارای اخلاص باشد.
وی خاطر نشان کرد: توجه به مسایل نماز و نمازخانه و اقامه آن، توسعه و اشاعه فرهنگ نماز در ادارات، فعالیت‌های گسترده و همچنین اقدام در راستای گسترش و تعمیق فرهنگ نماز و داشتن نگاه ویژه و حمایتی از برنامه‌های دینی از جمله مواردی است که در این ارزیابی‌ها لحاظ شده است.

امام جمعه ترویج فرهنگ دستگاه های اجرایی دین فردی و اجتماعی قرآن گاز مدیر عامل شرکت پیامبر نماز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر