کد خبر: 161011 A

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه آئین تعزیه خوانی ده زیار، روستای ده زیار را کانون برگزاری تعزیه در کشور معرفی کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه آئین تعزیه خوانی ده زیار، روستای ده زیار را کانون برگزاری تعزیه در کشور معرفی کرد.
به گزارش ایلنا از کرمان پورابراهیمی در هشتمین شب از برگزاری نخستین جشنواره نمایش‌های آئینی کرمان در روستای ده زیار از توابع بخش چترود با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌ها و سوگواره‌های تعزیه چیزی جز ابراز عشق و ارادت مردم به خاندان عصمت و طهارت(ع) نیست، گفت: محبت اهل بیت(ع) سرمایه بزرگی برای ملت ایران است.
وی با بیان اینکه دشمنان سال‌ها تلاش کردند تا این محبت را در دل مردم ایران کمرنگ کنند و نتوانستند، افزود: نه تنها که نتوانستند بلکه روز به روز عشق و محبت مردم ایران اسلامی به اهل بیت(ع) بیشتر و پر رنگ‌تر می‌شود.
پورابراهیمی دلیل ناکامی رضا خان قاجار را در ترویج بی‌دینی در کشور و بوجود آوردن حکومتی بدون دین را عمق محبت مردم به خاندان رسالت و نبوت دانست و گفت: این یک رمز الهی است که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال از واقعه عاشورا، عزای امام حسین(ع) برای مردم ایران همچنان تازه است.
وی با اشاره به اثرگذاری تعزیه در کودکان و ایجاد محبت اهل بیت(ع) بر روی آن‌ها، خاطرنشان کرد: تعزیه ایران سرمایه بزرگی است که بچه‌ها در کنار این سرمایه عظیم، رشد می‌کنند و با محبت اهل بیت(ع) کامل می‌شوند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دست برداشتن از احکام نورانی اسلام ما را به نابودی می‌کشاند، تاکید کرد: اگر محبت اهل بیت(ع) را از کشور ما بگیرند دیگر چیزی برای ما باقی نمی‌ماندa
وی در خصوص برگزاری مراسم تعزیه خوانی در روستای ده زیار با اشاره به اینکه تعزیه در این روستا سال‌ها در حال برگزاری است و نسل به نسل منتقل می‌شود، گفت: روستای ده زیار پایگاه تعزیه استان کرمان است و هنر آئینی تعزیه سال‌ها در این منطقه رونق داشته است.
پورابراهیمی روستای ده زیار را کانون برگزاری تعزیه در کشور معرفی کرد و افزود: بهتر است مسئولین استان برای احداثیک فضای تخصصی تعزیه در این روستا همکاری کنند.
وی با بیان اینکه برای انجام هر کار فرهنگی باید بستر و فضای انجام آن کار مهیا شود، تصریح کرد: احداثمکان تخصصی تعزیه در این روستا یک ضرورت است که باید پی گیری شود
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنانش در ارتباط با مسائل اقتصادی در کشور، گفت: اقدامات مجلس و دولت در راستای حل مشکلات اقتصادی بسیار فعال دنبال می‌شود.
وی چشم انداز اقتصادی کشور را مناسب ارزیابی کرد و افزود: بحثاشتغال جوانان دغدغه نمایندگان در مجلس است و آن را به شدت پی گیری می‌کنیم.
گفتنی است اولین جشنواره نمایش‌های آئینی کرمان که به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(ع) روستای ده زیار و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان کرمان با حضور ۱۲ گروه تعزیه خوانی و پرده خوانی از سراسر استان از ۲۱ فروردین آغاز شده تا ۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رشد عاشورا کودکان مجلس شورای اسلامی مردم ایران مسائل اقتصادی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر