کد خبر: 162541 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان خبر داد:

با پیگیری‌های انجام شده براساس قوانین کار طی سال‌های قبل ۴۵ خانه بهداشت کارگری در واحدهای بزرگ صنعتی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به مناسبت هفته کارگر در جمع خبرنگاران گفت: امسال به لحاظ نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بایستی سیستمی را پیاده کنیم تا بتوانیم در برابر هجمه‌های اقتصادی توان خود را بالا ببریم.

به گزارش ایلنا از کرمان وی افزود: هر ساله جهت انتخاب و معرفی کارگران و واحدهای نمونه افراد در سامانه ثبت نام می‌کنند که بعد از بررسی‌های لازم به جشنواره‌های ملی و استانی معرفی و بعد از انتخاب از آنان تجلیل می‌شود.

وی تعداد ثبت‌نام کنندگان کارگران نمونه و واحدهای نمونه در سامانه کارآفرینی ۹۵۰را نفر اعلام کرد.

رحمانی در ارتباط با بحثپرداخت سهام عدالت به کارگران گفت: سال گذشته با پیگیری‌های لازم ثبت نام کارگران فصلی و ساختمانی انجام شد و با پالایش اطلاعات آنان تعداد ۳۴ هزار نفر شرایط دریافت را دارند و هم‌اکنون در حال توزیع نهایی فرم‌های مربوطه هستیم.

وی در خصوص بررسی کارهای سخت و زیان آور و بازنشستگی پیش از موعد کارگران در واحدهای صنعتی استان گفت: طی یک سال گذشته به تعداد ۷ هزار پرونده رسیدگی شده است.

رحمانی از دیگر اقدامات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان را انجام مشاوره رایگان و بررسی آسیب‌های اجتماعی را جهت رفع مسائل و مشکلات کارگران در واحدهای صنعتی عنوان کرد.

وی گفت: تاکنون تعداد ۸۶ شورای اسلامی کار، ۳۸۸ نماینده کارگری، ۱۴ انجمن صنفی کاگری و ۵۳ انجمن صنفی کارفرمایی تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: برای راه اندازی مهدکودک در واحدهای کارگری با پیگری‌های انجام شده تعداد سه مهدکودک راه اندازی شده که کارنگهداری فرزندان کارگر را به عهده دارند.

وی دربحثفرهنگی وآگاه سازی قوانین کار گفت: باتوجه به اینکه درصدی ازافراد مراجعه کننده به مراکز کاریابی دارای تحصیلات دانشگاهی از مهارت کافی برخوردار نمی‌باشند جهت تعامل بین صنعت آموزش توسعه آموزش‌های خدمت و مهارت آموزی را در دستور کارقراردادیم که آموزشهای لازم راجهت اشتغال فراخواهند گرفت.

رحمانی دربحثفرهنگی وآگاه سازی کارگران گفت: سال گذشته دربحثقانون کارو در بخش امور مجامع صنفی درجلسات متعدد با برگزاری کارگاهای آموزشی ازطریق اطاق تعاون مفاد قانون کاربرای کارفرمایان وکارگران تفهیم می‌شود.

رحمانی در پایان برنامه‌های هفته کارگر را به ترتیب: حضور کارگران در نماز جمعه: حضور درمنزل شهدا وتجلیل از خانواده آنان، دیدار با امام جمعه و استاندار کرمان، عیادت از کارگران بیمار بستری در بیمارستان‌ها، غبار روبی قبور شهدا، دیدار با مقام معظم رهبری، مراسم جشن کارگریومراسم جشن بزرگ کارگری عنوان نمود.

آسیب های اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه استان کرمان اشتغال اقتصاد بیمارستان خانواده قانون کار و رفاه اجتماعی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر