کد خبر: 167561 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان هشدار داد:

سطح آب‌های زیرزمینی استان کرمان ۱۵۰ متر بوده که به ۲۰۰ تا ۲۵۰ متر رسیده و کیفیت آب نیز بسیار پایین آمده است و این امر برای استان کرمان یک فاجعه محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان گفت: میانگین بارندگی استان کرمان ۱۴۰ میلیم‌تر در سال است و با توجه به وسعت استان، ۹۹ درصد از آب شرب و صنعت مورد نیاز کرمان از طریق منابع زیرزمینی تامین می‌شود.

به گزارش ایلنا از کرمان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان درنشست خبری افزود: ۹۹ درصد از آب شرب و صنعت مورد نیاز کرمان از منابع زیرزمینی تامین می‌شود.

طاهری اظهار داشت: سطح آب‌های زیرزمینی استان کرمان ۱۵۰ متر بوده که به ۲۰۰ تا ۲۵۰ متر رسیده و کیفیت آب نیز بسیار پایین آمده است و این امر برای استان کرمان یک فاجعه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه آبدهی چاه‌های استان کرمان به ۲۰ لیتر بر ثانیه رسیده است، تصریح کرد: کمتر شهری مانند کرمان است که از جهت تامین آب ۱۰ سال در تلاش باشد و به نتیجه نرسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان با اشاره با وضعیت بحرانی آب شرب استان گفت: کرمان را دریابید که یک فاجعه در انتظار مردم کرمان است.

طاهری افزود: شرکت آب و فاضلاب برای هر مترمکعب آب در کرمان یک‌هزار تومان هزینه می‌کند و با قیمت ۳۸۹ تومان در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: ما در کرمان تنها یک چهارم هزینه قیمت تمام شده آب را از مصرف کننده دریافت می‌کنیم و ۵۰ درصد از مبلغ دریافتی نیز برای قرائت، محاسبه، چاپ و توزیع قبض‌ها هزینه می‌شود.

استان کرمان شرکت آب و فاضلاب صنعت آب کرمان مدیرعامل متر کمبود هشدار زیرزمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر