کد خبر: 170617 A

رئیس کمیته آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیته آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای مجلس، آموزش‌های مهارتی را، راه تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

منظری توکلی در بازدید از مجتمع مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای کرمان با اشاره به اهمیت آموزش‌های مهارتی در کاهش بیکاری گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب بهترین راه تحقق اقتصاد مقاومتی توسعه و ارتقای این آموزش هاست.

به گزارش ایلنا ازکرمان وی با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه تصریح کرد: امروز جوانان زیادی در جامعه از بیکاری رنج می‌برند و این در حالی است که با گسترش آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه ای این مشکل قابل حل است.

وی اظهار داشت: دیگر نباید نگاه ما به دولت باشد و منتظر باشیم تا دولت به تنهایی ایجاد اشتغال کند بلکه هر فرد در جامعه باید خود یک کارآفرین باشد و بتواند برای خود و جمعی دیگر ایجاد شغل پایدار کند.

وی آموزش های مهارتی را نیاز امروز جامعه عنوان کرد و افزود: امروز صنایع و کارخانجات و در کنار آن جامعه به اینگونه شغل‌های مهارتی نیاز دارد و باید تلاش کنیم تا مفهوم کار از پشت میز نشینی و کارهای اداری به شغل های مهارتی و فنی تغییر کند.

وی ایجاد کمیته آموزش مهارتی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را فرصتی برای ارتقای کمی و کیفی این آموزش‌ها در کشور عنوان کرد و گفت: نظام جامع مهارت و فناوری بعنوان مهمترین راهکار در این جهت در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان تابستان اجرایی شود.

نماینده بافت، ارزوئیه و رابر در مجلس شورای اسلامی کاهش بودجه، بلاتکلیفی مربیان حق التدریس، ساعت زیاد موظفی آموزش مربیان در مقایسه با دانشگاهها و مدارس، فرسودگی مراکز و دستگاهها و پایین بودن حقوق کارکنان را از مهمترین مشکلات احصا شده آموزش فنی و حرفه ای ذکر کرد.

وی بر تلاش برای حل این مشکلات در کمیته آموزش مهارتی و فنی و حرفه‌ای مجلس تاکید کرد و افزود: حل این مشکلات باعثرونق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کیفی شدن آن ‌ها می‌شود.

در این بازدید مهدی ابراهیمی نژاد مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان نیز با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مکمل آموزش‌های دانشگاهی و تئوری است، گفت: اجرای آموزش های مهارتی منجر به اشتغال، با وجود کاهش شدید بودجه با استفاده از همکاری سایر دستگاه‌ها مانند کمیته امداد ادامه یافته است.

وی مساله کاهش بودجه را باعثآسیب و لطمه به مهارت آموزی در کشور بخصوص اقشار محروم عنوان کرد و گفت: در شرایط کنونی و تحریم غرب علیه ملت ما باید با همه امکانات در جهت توسعه مهارت آموزی در کشور تلاش کنیم

آموزش و تحقیقات مجلس اقتصاد مقاومتی بودجه جامعه دولت رهبر معظم انقلاب فنی و حرفه ای کمیته امداد مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر