کد خبر: 170618 A

به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) برگزار می شود:

همزمان با سالروز شهادت امام هفتم شیعیان مجلس تعزیه غریب شاهچراغ در شهر جوپار کرمان شبیه خوانی می شود.

مسئول گروه تعزیه منتخب بخش چترود کرمان از اجرای مجلس تعزیه غریب شاهچراغ به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در آستان مقدس ابناء موسی بن جعفر(ع) در شهر جوپار خبر داد.

به گزارش ایلنا ازکرمان انکوتی با بیان اینکه تعزیه شاهچراغ از مجالس تعزیه غریب می باشد، گفت: در این مجلس تعزیه ماجرای به شهادت رسیدن سه فرزند امام موسی کاظم(ع) و برادران امام رضا(ع) که برای دیدار حضرت رضا(ع) در مسیر طوس بودند، شبیه خوانی می شود.

وی با اشاره به اینکه این مجلس تعزیه اجرای مشترکی از تعزیه خوانان روستاهای هوتک و ده زیار و شهر های چترود و زنگی آباد است، افزود: این مجلس تعزیه با همکاری هیئت امنا آستان مقدس ابناء موسی بن جعفر(ع) جوپار و حوزه هنری استان کرمان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این مجلس غریب در تاریخ یکشنبه ۴ خرداد ماه، مصادف با شام شهادت امام کاظم(ع) بعد از نماز مغرب و عشاء در صحن ورودی حرم اجرا می شود، خاطر نشان کرد: محمد مهدی و رضا میراحمدی، مهرداد نفیسی، محمد زنگی آبادی، دانیال مهدوی، جواد، مصطفی، امیر عباس و امین افضلی، محمدحسین درویش هو، ثارالله انکوتی، صالح صدقی، غلام حسن زاده، علی تیکدری، محمد علی زارکوهی و مهرداد نفیسی مجلس تعزیه شاهچراغ را شبیه خوانی می کنند

استان کرمان امام رضا شیعیان نماز مجلس شهادت امام غریب تعزیه شاهچراغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر