کد خبر: 178364 A

نماینده ولی فقیه در کرمان:

از جمله کارهایی که باید در جامعه توسط اقشار و دستگاه های مختلف صورت بگیرد، این است که مردم را به سختی کار قضاوت آگاه کنیم و اینگونه نیست که بلافاصله بعد از ورود پرونده به دادگستری، تکلیف روشن شود. برخی بدبینی ها نیز نشات گرفته از عدم آگاهی است.

نماینده ولی فقیه گفت: در دیدار با مسوولان قضائی کرمان با گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه اظهار داشت: عدالت یکی از مقوله های ارزشمند، مهم و دشوار است و کار شما مسوولان قضایی برقراری عدالت در جامعه است و کار آسانی نیست.

به گزارش ایلنا از کرمان آیت الله " سیدیحیی جعفری افزود: در چند سال اخیر نظر مردم و حسن ظن آنها نسبت به دستگاه قضاء افزایش یافته و این مایه دلگرمی است. جاهایی هم توقع مردم بالاست.

آیت الله جعفری تصریح کرد: برقراری عدالت کار دشواری است و برخی بزرگان ما در راه اجرای عدالت جان خود را از دست داده اند و مسوولان بلندپایه قضایی ما را شهید کردند.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) افزود: «شش مسئله هست که برای همه خوب است اما از شش گروه نیکوتر و یکی از این مسائل عدالت است که برای همه نیکوست و از اُمراء(مسوولان) نیکوتر.»

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: مردم یکسری توقعات زیادی از همه دستگاهها و به ویژه دستگاه قضائی دارند و کار مسوولان قضایی سخت است و ما دشواری کار شما را درک می کنیم.

وی بیان کرد: اگر کسی بخواهد به خوبی از عهده قضاوت بیرون بیاید، باید متعهد و مسلط بر معیارها و قوانین باشد تا بتواند کار را به خوبی انجام دهد.

وی با اشاره به شخصیت شهید بهشتی اظهار کرد: دکتر بهشتی شخصیتی بی نظیر در جامعه ما بود و زمانی که شهید بهشتی این سمت را پذیرفت، جو بدی علیه ایشان درست شد و برخی خواص و افراد مقدس به علت تبلیغات گسترده منافقین علیه ایشان حرف می زدند.

نماینده ولی فقیه در کرمان گفت: شهید بهشتی واقعا مظلوم بود و امام خمینی(ره) فرمود: «شهادت در مقابل مظلومیت بهشتی ناچیز است».

وی افزود: شهید بهشتی مردی جامع، کامل و عالم بود که برای انقلاب و تاسیس نظام اسلامی تلاش کرده و در برابر تهمت هایی که به وی زدند، مقابله به مثل نکرد.

آیت الله جعفری بیان کرد: تلاش هایی که امروز در دستگاه قضا انجام می شود، بنیاد آن توسط شهید بهشتی ایجاد و زحمت کشیده است و باید شما کارتان را به درستی انجام دهید.

وی در ادامه با اشاره به سختی کار قضاوت افزود: اینکه کسی در مقام عمل در قضاوت تحت تاثیر قرار نگیرد، باید درک بسیار بالایی و عدالت قوی داشته باشد.

وی ادامه داد: باید تمرین کرده و خود را بسازید تا در مواردی که مکرر اتفاق می افتد، عدالت را رعایت کنید و باید آمادگی برای پاسخگویی به همه افراد را داشته باشید.

امام جمعه کرمان اظهار کرد: اجر شما زیاد است زیرا طبق روایت، برترین اعمال سخت ترین آنهاست.

آیت الله جعفری تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت فرهنگی بهتر شده و مردم مسائل را رعایت می کنند و به تبع مشکلات کمتر شده است.

وی تاکید کرد: اگر همدلی، وحدت و مدیریت خوب وجود داشته باشد، به نقطه مطلوب می رسیم و برای رسیدن به این هدف فداکاری و ایثار لازم است.

نماینده ولی فقیه گفت: راه بهشت تنها انجام واجبات نیست، این است که یکی از مشکلات قضائی جامعه به دست شما و عادلانه رفع شود و اگر گاهی اشتباهی صورت گرفت، باید با شجاعت اعلام شود که چنین خطایی رخ داده است

آیت الله جعفری تصریح کرد: برای اینکه کسی بتواند عدالت را آنچنان که حقش است، اجرا کند باید تعهد لازم و تقوا، احاطه علمی بر قوانین و اطلاعات داشته و به آنچه که می فهمد عمل کند.

امام جمعه امام خمینی امام علی انقلاب تبلیغات جامعه شهید بهشتی قوه قضائیه ولی فقیه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر