کد خبر: 182519 A

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:

رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهارداشت: دادگستری نیز مانند سایر ادارات نیازمند برنامه‌های فرهنگی است. زیرا فرهنگ، جهت دهنده و روان کننده تلاش‌های افراد است.

حجت الاسلام و المسلمین علی توکلی بیان کرد: از آنجا که کار قضایی و حقوقی، خشک و خسته کننده است، اقدامات فرهنگی از جمله مطالعه، ورزش، اردو، تفریح و مسابقات جهت دار می تواند خلاءهای ناشی از این خستگی را پر کند. کما اینکه خودم اگر مطالعات غیر حقوقی نداشته باشم، بسیار کسل و خسته خواهم بود.

به گزارش ایلنا از کرمان, وی با اشاره به افزایش روز افزون جرایم ناشی از پیشرفت‌های تکنولوژی درباره مسایل جدیدی که در جامعه رخ داده و کمبودهای قوانین موجود در این زمینه ها، عنوان کرد: جرایم اینترنتی مصداق این موضوع هستند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه نمی توانیم از تکنولوژی روز استفاده نکنیم، نباید تسلیم آثار منفی و مخرب آن شویم.

حجت الاسلام و المسلین توکلی افزود: افرادی که معتقدند نمی توانیم از دنیا عقب بمانیم، در مجموع حرف خوبی است ولی برای در امان ماندن و واکسینه شدن در برابر تشعشعات منفی آن چه باید کرد؟

وی با اشاره به استفاده نادرست بسیاری از افراد از فضای مجازی، عنوان کرد: این فضا در برخی موارد به حیاط خلوتی برای افسردگان و اهل عقده شده تا رفیقی پیدا کرده و از تنهایی به درآیند و لحظاتی آرام باشند.

وی یادآور شد: در حوزه فضای مجازی و جرایم اینترنتی مشکل قانونی نداریم، بویژه اینکه آیین دادرسی به این نوع جرایم در حال تصویب و ابلاغ است و در عین حال، معتقدیم که باید این فضا از سوی مسوولان مدیریت شود که امری شرعی، عقلی، عرفی و بین المللی است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: اگر مردم همانگونه که وسایل و منازل خود را توسط متخصص کنترل و مراقبت می کنند، اقدامات، افعال و معاهدات خود را نیز نزد حقوقدانان کنترل کنند، کمتر دچار خسارت می شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه مردم هنوز به این باور نرسیده اند که معاملات آنها باید طبق ضابطه و قانون باشد و ریشه عمده پرونده های محاکم حقوقی نیز به دلیل همین عدم باور است.

وی تاکید کرد: رسانه ها باید بخشی از تلاش خود را به آموزشهای حقوقی اختصاص دهند، امامان جمعه و جماعات و اساتید و دبیران دانشگاه ها و مدارس نیز باید الفبای حقوقی را دانسته و آنها را به مردم انتقال دهند.

- -

استان کرمان برنامه های فرهنگی جامعه رئیس کل دادگستری استان رسانه فضای مجازی قانون تلاش دادگستری افراد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر