کد خبر: 188036 A

استاندار کرمان؛

فرش قرمزی که بنا بود جلوی پای سرمایه‌گذاران پهن شود تبلیغاتی و شعار نیست و ما با تمام توان در این مسیر گام برخواهیم داشت.

استاندار کرمان در چهارمین جلسه مثلثتوسعه با حضور نمایندگان مجلس در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری گفت: برخی قوانین در راستای توسعه نیافتگی کشور بودند و با پیگیری‌های انجام شده ۵۴ دستگاه اجرایی قوانینی را که ایجاد مزاحمت می‌کردند مشخص و اعلام کردند.

به گزارش ایلنا از کرمان، رزم حسینی ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران افزود: فرش قرمزی که بنا بود جلوی پای سرمایه گذاران پهن شود تبلیغاتی و شعار نیست و ما با تمام توان در این مسیر گام برخواهیم داشت.

وی عنوان کرد: جلسات مثلثتوسعه اقتصادی در اکثر شهرستانهای استان برگزار شده تا مشکلات موجود در مسیر سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی را مرتفع کنند.

استاندار کرمان با اشاره به ارکان مثلثتوسعه اقتصادی افزود: در طرح مثلثتوسعه اقتصادی، ائمه محترم جمعه به عنوان ناظر عالی مطرح شده‌اند چرا که این موضوع امری فرهنگی است و اگر حمایت معنوی ایشان نباشد از سرمایه گذار به عنوان یک سرباز نظام تقدیس نخواهد شد.

استاندار کرمان گفت: برخی قوانین مانعی در مسیر توسعه یافتگی کشور هستند.

در ادامه فرماندار کرمان ضمن ارائه گزارشی از روند تشکیل جلسات مثلثتوسعه اقتصادی شهرستان و طرح‌های پیگیری شده در این جلسات اذعان داشت: تا کنون حدود ۱۰۰ واحد اقتصادی که با مشکلاتی مواجه بودند، شناسایی شده‌اند و طی جلسات گذشته ۱۴ مصوبه در جهت حل و فصل مشکلات موجود به تصویب رسیده است.

وی عنوان کرد: پیگیری‌های لازم به منظور برگزاری همایش نقش بانوان در مثلثتوسعه اقتصادی صورت پذیرفته است.

توحیدی خاطرنشان کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام در دستور کار قرار دارند و طرح جدیدی را پیگیری نمی‌کنیم ضمن اینکه پیشنهاداتی را در جهت توسعه شهرکهای صنعتی ارائه داده‌ایم.

وی با تشریح وضعیت شهرستان کرمان در استان یادآور شد: شهرستان کرمان از حیثوسعت بیش از ۲۵ درصد مساحت استان و قریب ۳۰ درصد جمعیت آن را داراست و با مسائل و مشکلات فراوانی مواجه است.

حجت الاسلام عربپور، امام جمعه موقت کرمان، نیز ابتکار استاندار کرمان در خصوص مثلثتوسعه اقتصادی را بسیار ارزشمند دانست و افزود: کسی که سنت حسنه‌ای را پایه گذاری کند تا ابد ثوابش برای او ثبت خواهد شد.

وی گفت: در اسلام دو نوع صدقه مطرح است، صدقات معمولی و صدقات جاریه که اثر این نوع صدقات تا سال‌ها پس از انجام آن، هم به مردم می‌رسد و هم به کسی که این صدقه را داده است، طرح مثلثتوسعه اقتصادی هم نوعی صدقه جاریه است که اثرات مثبت آن تا سال‌ها، هم شامل حال مردم کرمان و هم سرمایه گذاران خواهد شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان بابیان روایتی ازامام سجاد(ع) اضافه کرد: طبق فرموده این بزرگوار مومن چند ویژگی دارد: اول ورع و پرهیزکاری، دوم صدقه دادن در حال نداری و تنگ دستی، سوم صبر به هنگام مصیبت، چهارم حلیم بودن به هنگام غضب، پنجم راستگو بودن در زمان ترس و خوف.

در ادامه زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان این نکته که نمایندگان کرمان و مجمع نمایندگان استان ایده مثلثتوسعه اقتصادی را مورد حمایت قرار می‌دهند، اظهار داشت: ما می‌توانیم در کمتر از ۵ سال به جایی برسیم که کرمان یکی از استان‌های پیشرفته کشور باشد و شاهد اقتصادی نسبتاً پایدار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید در مسیر محرومیت زدایی از کرمان کار بیشتری صورت پذیرد تا نرخ رشد اقتصادی استان بالا رفته در پایان برنامه ششم شاهد وضعیت مناسبی در این خصوص باشیم.

زاهدی ادامه داد: باید در زمینه توسعه صنعت گردشگری سرمایه گذار بیشتری جذب شود زیرا کرمان پتانسیل‌های بالایی در زمینه گردشگری دارد همچنین در خصوص صنایعی مانند فولاد و پتروشیمی هم باید سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد آینده برپایه دانش بنا شده لذا باید شرکتهای دانش بنیان مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، هم عنوان کرد: براساس ماده ۷۵ قانون بودجه پنجم توسعه، تشکیل شورای گفتگو، عاملی برای تعامل بخش خصوصی و دولتی است و مثلثتوسعه اقتصادی هم در جهت ارتقای این شورا کار می‌کند.

وی تصریح کرد: براساس پایشی که مجلس در هر فصل در زمینه بررسی وضعیت محیط کسب و کار کشور انجام می‌دهد در حال حاضر استان کرمان رتبه بیستم را در کشور دارد که طبق آخرین پایش ۷ پله صعود داشته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: امضای ۴۲ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه در استان نشان دهنده عزم بالای مدیران در توسعه مباحثاقتصادی است.

وی ادامه داد: از تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار در مجلس شورای اسلامی سه سال می‌گذرد ولی تا کنون اجرایی نشده است.

پورابراهیمی اذعان داشت: البته آقای رئیس جمهور در اولین مصاحبه خود فرمودند که این قانون به زودی اجرایی خواهد شد ولی با گذشت یکسال از شروع کار دولت هنوز اقدامی در جهت اجرای آن صورت نپذیرفته است و همین امر باعثشده که فعالیت بخش زیادی از فعالان بخش خصوصی دچار چالش بشود.

وی اضافه کرد: همت دولت و مجلس برحل مشکلات اقتصادی است لکن دولت در شرایط خاصی است و باید شرایط کشور را درک کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: پیگیری‌های زیادی برای ارائه لایحه حمایت از تولید صورت پذیرفته و امیدواریم تا پایان شهریور امسال این لایحه که شامل سیاستهای حمایتی دولت است تصویب و اجرایی شود.

گفتنی است در این جلسه با حضور سرمایه گذاران مشکلات و مسائل ۸ طرح توسعه و سرمایه گذاری شهرستان کرمان مطرح و پس از بررسی راهکارهای لازم ارائه شد.

امام جمعه موقت بودجه تبلیغات اسلامی استان دولت سرمایه گذاران صنعت فرماندار کسب و کار لایحه مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر