کد خبر: 199628 A

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش کرمان:

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان از کسب ۱۵ عنوان رتبه‌های اول تا سوم کشوری دانش‌آموزان کرمانی در جشنواره فرهنگی و هنری خبرداد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کرمان با اشاره به اینکه جشنواره فرهنگی و هنری کشور در دو بخش فرهنگی و هنری در نیشابور و اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره از ۱۲ تا ۳۱ مردادماه امسال برگزارشد.

به گزارش ایلنا از کرمان ملکی از شرکت ۱۳۵ دانش‌آموز از استان کرمان در این جشنواره خبر داد وافزود: ۹۰ نفر از این دانش‌آموران در حوزه‌های هنری در رشته‌‌های آوایی، نمایشی، دستی و تجسمی در نیشابورشرکت کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: ۸۵ نفر از دانش‌آموزان نیزدر رشته‌های شعر، داستان، مطالعه و تحقیق، وبلاگ‌نویسی و رسانه‌های مجازی دراصفهان شرکت کردند.

ملکی از کسب ۱۵ عنوان رتبه اول تا سوم کشوری خبر داد و افزود: رتبه اول سرود همگانی، رتبه اول نمایشنامه‌خوانی دختران، رتبه سوم نمایشنامه‌خوانی پسران، رتبه دوم نمایش عروسکی، رتبه اول تک‌نوازی دختران، رتبه سوم شعر و رتبه سوم داستان از جملهرتبه‌های برتر دانش‌آموزان کرمانی هستند.

وی گفت: سطح کیفی و کمی این جشنواره نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و همه استان‌ها با آمادگی کامل در این جشنواره شرکت کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی و آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: امسال برای نخستین بار بهتمام دانش‌آموزانی که در مرحله کشوری مسابقات فرهنگی و هنری رتبه اول تا سوم را کسب کردند، گواهینامه بین‌المللی مهارت اعطا می‌شود که این گواهینامه‌ها از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای صادر می‌شوند.

ملکی با اشاره به اینکه این گواهینامه دارای کد استاندارد بین‌المللی است، خاطرنشان‌کرد: این گواهینامه در کل دنیا دارای اعتبار است، به گونه‌ای که دانش‌آموزان می‌تواننداز مزایای آن بهره‌مند شوند.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان استاندارد اصفهان دانش آموز دانش آموزان رسانه فرهنگی و هنری فنی و حرفه ای وبلاگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر