کد خبر: 207090 A

رئیس کل دادگستری کرمان؛

ما اگر امروز آبرو، اعتبار، عزت و امنیت داریم مدیون شهدا، آزادگان، جانبازان و ایثارگران هستیم و خوشا به حال کسانی که این نعمت بزرگ را قدر بدانند و خدا را سپاس گذار باشند.

رئیس کل دادگستری گفت: خدمت به مردم در هر جایگاهی فرصتی است که آدم‌ها نباید از آن فرار کنند. اگر مسئولیتی را که به ما می‌دهند، در هر رده‌ای که باشد به این نیت بپذیریم، قطعاً خداوند عنایت ویژه‌ای به ما خواهد داشت.

به گزارش ایلنا از کرمان، علی توکلی در نشست خود باهمکاران قضایی و اداری ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: یکی از نیازهای اساسی ما در دوران خدمت این است که آرامش روحی داشته باشیم و این امر در پرتو این است که خودمان و جایگاه‌مان را بشناسیم. افرادی که خودشان و جایگاه‌شان را نشناسند، همیشه دچار اضطراب، دلهره و دغدغه خاطرند.

وی ادامه داد: انسان وقتی در جایی که قرار دارد، انتظارات مورد نظر را انجام دهد و توقعاتش را از دیگران کم کند، در نتیجه آرام می‌شود، اینکه بعضی وقت‌ها دچار اضطراب و عصبانیت می‌شویم، ناشی از این است که توقعاتی از دیگران و اطرافیانمان داریم و این توقعات برآورده نمی‌شود.

وی سخنان خود را با حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ادامه دادند که ایشان می‌فرمایند در زندگیتان گاهی نسیم‌ها، وزش‌ها و فرصت‌هایی بوجود می‌آید، خودتان را در مسیر این وزش‌ها قرار دهید.

توکلی گفت: اگر ما در هر پستی که هستیم انتظار تعریف و تمجید داشته باشیم و این انتظار برآورده نشود، دچار کندی می‌شویم و اگر این توقعات را کم کنیم و وظیفه‌مان را به خاطر رضای خداوند و آنچه که در توان داریم، به نحو احسنت انجام دهیم، آنوقت به آرامش خواهیم رسید.

وی ادامه داد: باید سهم و نقش خودمان را در حوادثو اتفاقاتی که در زندگیمان پیش می‌آید، بدانیم. نباید همیشه دیگران را مقصر بدانیم. اگر بپذیریم که رفتارهای خودمان هم در پیش آمدهای زندگی نقشی داشته، به آرامش می‌رسیم.

این مقام قضایی گفت: معتقدم امروز هر کار انجام دهیم، فردا‌‌ همان را برداشت خواهیم کرد و شرط این مورد این است که از رفتار‌هایمان مراقبت کنیم و بدون مراقبت، کسب آبرو، اعتبار و عزت می‌سر نمی‌شود.

جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس رئیس قلبی اداره دادگستری کرمان دچار خودمان پاسخگوترین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر