کد خبر: 207091 A

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان؛

این سازمان در راستای آموزش تفکیک زباله از مبدا، اقدامات شایسته و مناسبی از سال گذشته در شهر کرمان آغاز کرده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان گفت: کار آموزش تفکیک زباله از مبدا از سال گذشته توسط این سازمان در کلیه مقاطع تحصیلی شهر کرمان آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از کرمان، جهانشاهی با اعلام مطلب افزود: از آنجا که آموزش، امری مهم و بدیهی است که از سنین کودکی آغاز می‌شود، سازمان مدیریت پسماند بر آن شد تا بحثتفکیک زباله از مبدا را از مقاطع دبستان آغاز کرده و به تمام جامعه تعمیم دهد.

وی تصریح کرد: مدارس تولید کننده عمده زباله خشک از جمله کاغذ هستند و سازمان مدیریت پسماند جهت ساماندهی و جمع آوری این پسماند خشک، مقاطع مختلف مدارس را جامعه هدف خود قرار داده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: سازمان مدیریت پسماند در این راستا با ساخت سه عروسک تن پوش با نام‌های شرشرو و فرفرو با ماهیت زباله‌ تر و خشک و دایی دانا با نقش رهنمود، اقدام به آموزش تفکیک زباله از مبدا در مقاطع ابتدایی شهر کرمان کرد.

جهانشاهی بیان کرد: عروسک‌های مذکور با دو سال عمر برای نخستین بار در جشنواره گل و گیاه شهرداری کرمان در محل پارک مادر رونمایی شدند.

وی گفت: همچنین کار آموزش تفکیک زباله از مبدا از سال گذشته توسط این سازمان در کلیه مقاطع تحصیلی شهر کرمان آغاز شده است.

وی هدف از این کار را فرهنگ‌سازی و تلاش برای شناخت بیشتر دانش آموزان از مبحثجمع آوری و تفکیک زباله‌های‌تر و خشک عنوان کرد.

جامعه دانش آموزان زباله شهرداری عروسک فرهنگ سازی سازمان آموزش کرمان تفکیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر