کد خبر: 212123 A

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کرمان:

با انجام فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های مختلف برای کودکان، باید تلاش کنیم آحاد مردم به‌ویژه والدین حقوق کودکان را بشناسند و آنها را رعایت کنند.

معاون آ موزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت:: نامگذاری یک هفته به عنوان هفته ملی کودک بیانگر اهمیت و حساسیت کار در حوزه کودکان و نوجوانان است.

به گزارش ایلنا ازکرمان، موذن زاده ' در آیین گشایش جشنواره هفته ملی کودک افزود: حقوق کودکان یک منشور جهانی است و توجه به حق و حقوق آنها در سراسر جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به مشکلات و معضلاتی که کودکان در سطح جهانی با آن مواجه هستند، اظهار کرد: از سوی دیگر، باید به کودکانی در جهان نظر انداخت که در سطح بالایی از توانایی و استعداد قرار دارند و در بهترین شکل آموزش می‌بینند و پیشرفت‌های بسیار خوبی نیز داشته‌اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش کرمان با اشاره به اینکه کانون به عنوان یک نهاد فرهنگی با سابقه ۵۰ سال یکی از مراکزی است که به صورت کیفی به کودکان و نوجوانان خدمات ارایه می‌دهد، گفت: جامعه هدف کانون در واقع دانش آموزان مدارس هستند و هفته ملی کودک فرصت بسیار مناسبی برای تعامل بیشتر بین کانون و مدارس است.

وی همچنین در بازدید از کارگاه‌های برپا شده در جشنواره هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان، گفت: هر کدام از این غرفه‌ها، سخن جدیدی برای بچه‌ها دارند و کودکان می‌توانند با استفاده از آنها، ذهن و خلاقیت‌ هایشان را پرورش دهند.

جشنواره هفته ملی کودک به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۱۵ مهر در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد و تا ۲۱ مهر امسال هر روز از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ پذیرای دانشآموزان مدارس و علاقه مندان است.

آموزش و پرورش جامعه جهان حقوق خلاقیت دانش آموزان فعالیت های فرهنگی کودکان کودکان و نوجوانان والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر