کد خبر: 229574 A

رئیس ایستگاه زنبور عسل جهاد کشاورزی جنوب کرمان

رئیس ایستگاه زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: به طور متوسط سالانه ۸۰۰ فروند ملکه در منطقه تولید می‎شود.

رئیس ایستگاه زنبور عسل جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: پروژه پرورش و تولید ملکه زنبور عسل با اهداف تولید و توزیع ملکه از سال ۶۲ در منطقه جنوب کرمان آغاز شده است

به گزارش ایلنا ازکرمان حسین امیری‎خواه افزود: با اجرای این پروژه به طور متوسط سالانه ۸۰۰ فروند ملکه تولید می‎شود و در اختیار زنبورستان‎های منطقه قرار می‎گیرد.

وی تصریح کرد: علاوه بر پروژه مذکور از محل اعتبارات ملی طرح اصلاح نژاد زنبور عسل در جمعیت‎های بسته در هشت استان تدوین شد.

وی گفت: در سال ۸۹ برای تولید و پرورش ملکه‎های اصلاح شده و سازش یافته با شرایط این منطقه عملیات مورد نظر اجرایی و آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: هم‎اکنون در مرحله نسل سوم بوده و امیدواریم با تلاش این بخش به نتیجه قابل قبولی رسیده و ملکه‎های اصلاح شده را در منطقه توزیع کنیم.

امیری‎خواه با اشاره به اهداف کلی طرح عنوان کرد: شناسایی و انتخاب بهترین کلنی‎های زنبور عسل در منطقه، اندازه‎گیری ویژگی‎های بیولوژیکی زنبور به منظور دستیابی به کلنی‎های برتر و ایجاد مقاومت در برابر کنه از جمله اهداف این طرح است.

رئیس ایستگاه زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: با اجرای این طرح در صدد توزیع و تکثیر ملکه‎های اصلاح شده بین جمعیت زنبوران منطقه هستیم.

وی تولید و عرضه ملکه‎های اصلاح شده را از دیگر اهداف این طرح دانست و بیان داشت: از طریق این طرح حرفه زنبورداری با افزایش تولید عسل در واحد کلنی اقتصادی می‎شود.

جهاد کشاورزی رئیس منطقه جنوب فروند تولید کرمان عسل ملکه زنبور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر