کد خبر: 374128 A

شهردار کرمان:

ایلنا: شهردار کرمان از جانمایی چهار و نیم کیلومتر مسیر پیاده‌روی کنار دریاچه پردیسان قائم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، علی بابایی در مراسم جشن بزرگ شعبانیه و گرامیداشت سوم خرداد سال‌روز آزادسازی خرمشهر که به همت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان و شهرداری منطقهٔ چهار در کنار دریاچهٔ پردیسان قائم برگزار شد، ضمن تبریک میلاد مهدی موعود (عج) و سال‌روز آزادسازی خرمشهر، گفت: از همه همکارانم در مناطق مختلف شهرداری که برای عمران، آبادانی و زیباسازی شهرمان تلاش می‌کنند و نیز از معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری که برای برپایی این جشن همت گماشته و آن را مدیریت کرده است؛ بسیار سپاسگزارم.

بابایی ادامه داد: دریاچه مجموعه‌ای که در حال حاضر این جشن در آن در حال برگزاری است، با همت همکاران شهرداری به طول ۷۵۰ متر و با ظرفیت ۱۲ هزار متر مکعب آب راه‌اندازی شده است.

وی افزود: از دلایل احداث این دریاچه، علاوه بر ایجاد یک مکان زیبا، با طراوت و مفید برای تفریح و لذت مردم، آبیاری درختان جنگل به روش‌های نوین آبیاری است.

شهردار کرمان تصریح کرد: با استفاده از این دریاچه، درختان جنگل قائم به شیوهٔ آبیاری تحت فشار آبیاری می‌شوند که این کار هم باعث استفاده صحیح از آب در استان کویری کرمان و هم زنده، سرسبز و باطراوت نگه‌داشتن گیاهان و درختان این خطه است.

بابایی با اشاره به این‌که تلاش می‌کنیم فضاهای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی مورد نیاز مردم را به بهترین وجه فراهم کنیم، تصریح کرد: در همین راستا هر هفته پنج‌شنبه در این مکان برنامه‌های فرهنگی برگزار خواهد شد و نیز در همین محوطه فضایی برای ورزشکاران فراهم و خط‌کشی و به امکانات ورزشی مجهز شده تا علاقه‌مندان بتوانند استفاده کنند.

وی افزود: کار خوب دیگری که در این مکان انجام شده، استفاده از دو هکتار جنگل کنار دریاچه برای تفرج و ورزش مردم است؛ به گونه‌ای که چهار و نیم کیلومتر مسیر پیاده‌روی کنار دریاچه احداث و به مبلمان شهری تجهیز و روشنایی آن نیز تامین شده است که افراد می‌توانند با آرامش و راحتی در این مکان پیاده‌روی کنند.

شهردار کرمان تصریح کرد: همه این کارها برای محقق شدن اهداف شورای اسلامی شهر و شهرداری کرمان که همان ایجاد شادابی، نشاط و تامین سلامت شهروندان است؛ انجام می‌شود.

بابایی از همه مردم به خاطر همکاری‌شان با شهرداری برای حفظ نظافت و زیبایی‌های شهر و نیز صبوری‌شان برای اجرای پروژه‌های شهری قدردانی کرد.

گفتنی است این جشن با حضور اعضای شورای اسلامی شهر کرمان، شهرداران مناطق، جمعی از مسئولان و تعداد کثیری از شهروندان برگزار شد؛ اجرای موسیقی بومی شهرستان بم، اجرای نمایش به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، موسیقی پاپ، مولودی خوانی و اهدای جوایز به حضار بخش‌هایی از برنامه‌های این جشن بودند.

اعضای شورای اسلامی شهر پیاده روی زیبایی موسیقی سالروز آزادسازی خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر