کد خبر: 104411 A

نایب رییس انجمن برنج:

چکیده: «با عدم حمایت دولت از کارخانجات پنبه پاک کنی، دیگر کشت چندانی در آن منطقه انجام نمی‌شود. / در صورت عدم پرداخت تسهیلات به کارخانجات شالی کوبی، آن‌ها نیز به سرنوشت کارخانجات پنبه پاک کنی مبتلا خواهند شد.»

نایب رییس انجمن برنج گفت: عدم پرداخت سهم ۳۰ درصدی تولید در قانون هدفمندی یارانه‌ها، کارخانجات شالی کوبی را در معرض تعطیلی قرار داده است.

«علی اکبریان» در این باره به ایلنا گفت: پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، به رغم افزایش چند برابری هزینه‌ها تا به حال ۱ ریال هم یارانه به کارخانجات شالی کوبی پرداخت نشده است.

نایب رییس انجمن برنج ادامه داد: واردات بیش از نیاز داخل برنج باعثشده است که از میزان عملکرد مفید کارخانجات شالی کوبی کاسته شود و اگر واردات به حد نیاز بود کارخانجات داخلی با مشکل روبرو نمی‌شدند.

علی اکبریان با اشاره به اینکه تا۲۰ سال پیش، ساری و قائم شهر بزرگ‌ترین منطقه کشت پنبه بود، افزود: با عدم حمایت دولت از کارخانجات پنبه پاک کنی، دیگر کشت چندانی در آن منطقه انجام نمی‌شود.

وی با انتقاد از محاسبه آب و برق کارخانجات شالی کوبی به قیمت صنعتی تاکید کرد: در صورت عدم پرداخت تسهیلات به کارخانجات شالی کوبی، آن‌ها نیز به سرنوشت کارخانجات پنبه پاک کنی مبتلا خواهند شد.

به گفته اکبریان، دولت نه تنها کارخانجات شالی کوبی را حمایت نمی‌کند بلکه شالی کوبان را نیز فراموش کرده است، بطوریکه نسل جوان تمایلی برای ورود در این عرصه ندارند.

وی با اشاره به آینده نگری جوانان ادامه داد: نسل جوان به دنبال مشاغلی هستند که ثبات شغلی داشته باشند و چون دولت از برنج پر محصول حمایت نمی‌کند، نسل جوان به سمت شهر‌ها کشیده شده‌اند.

برنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر