کد خبر: 111657 A

انگار گناه کرده‌ایم قهرمان جهان شده‌ایم؛

مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در واکنش به بی‌توجهی‌های موجود به این رشته اعلام کرد که دیگر نمی‌خواهد در این جایگاه به کارش ادامه دهد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در واکنش به بی‌توجهی‌های موجود به این رشته اعلام کرد که دیگر نمی‌خواهد در این جایگاه به کارش ادامه دهد.

محمد طلایی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با انتقاد از رفتار مسئولان ارشد ورزش در قبال کشتی اظهار کرد: ۴۸ سال قبل تیم ملی کشتی آزاد ایران با امثال موحد قهرمان جهان شد و ما بعد از ۴۸ سال این رشته را به عنوان قهرمانی جهان رساندیم اما خیلی تاسف برانگیز است که یک سال از آخرین حقوقی که گرفته ایم می گذرد.

وی افزود: ما گناه نکرده ایم که در تیم ملی برای کشتی ایران زحمت می‌کشیم. متاسفانه بعد از قهرمانی در بوداپست مجارستان آقایان تنها ۳۰۰ دلار پاداش به ما دادند و از آن موقع هم دیگر خبری نشده. ما حتی بعد از این مسابقات تیم جوانان را با ۳۰ ساعت پرواز رفت و برگشت برای آمادگی بیشتر به مرکز سیبری بردیم اما اصلاً انگار نه انگار که ما در این کشتی زحمت می کشیم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد با انتقاد شدید از رفتار مسئولان کشتی گفت: متاسفانه با وجود همه بی مهری‌هایی که در تیم ملی به ما می شود، آقایان قانونی را هم مصوب کرده‌اند که مربیان تیم ملی حق ندارند در لیگ هدایت تیمی را به عهده بگیرند. این یک ظلم بزرگ در حق ماست. من سال گذشته به خاطر همین قانون نتوانستم در تیمی فعالیت کنم ولی محمد رضا ساکت مدیرعامل باشگاه ماهان لطف کرد و بنده را به عنوان مشاور در کنار تیمش قرار داد تا حداقل مبلغی از این راه به من برسد.

وی با اشاره به رفتار تبعیض آمیز در فدراسیون کشتی اظهار کرد: من اطلاع دارم این فدراسیون بعد از مسابقات جهانی مجارستان از وزرات ورزش ۹۰۰ میلیون تومان پول گرفته اما آقایان با وجود این که پول همه کارمندان و برخی طلبکاران خود را دادند حتی یک ریال هم به اعضای کادر فنی پرداخت نشد.

طلایی اضافه کرد: من امروز به فدراسیون کشتی می روم و تسویه حساب می کنم. انگار که گناه کرده ایم قهرمان دنیا شده ایم و مربی تیم ملی هستیم. آقایان فقط «چشم چشم» می گویند و هیچ کار عملی انجام نمی دهند. من امروز از سمتم در کادر فنی تیم ملی استعفا می کنم و دیگر نمی خواهم به رشته ای که برای مسئولان بی ارزش است خدمت کنم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از نفوذ رسول خادم برای رسیدن به مطالبات خود استفاده نمی کنید گفت: خودمان هم مانده ایم باید چه کار کنیم. وقتی دائم از مسئولان وعده آینده را می شنویم طبیعی است که نتوانیم با این شرایط با کار خود ادامه دهیم.

وی در پایان گفت: بعد از این همه سال من امروز به این نتیجه رسیدم که کار کردن برای تیم ملی ارزشی ندارد و با این نوع تفکر بهتر است که نباشیم.

کشتی آزاد فدراسیون کشتی محمد طلایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر