کد خبر: 111715 A

دفاع عضو هیات رئیسه از مواضع ملی‌پوشان کشتی؛

من امروز می‌دانم که این فدراسیون بیش از ۴ میلیارد تومان بدهی دارد و متأسفانه وزارت ورزش هم عزمی برای مرتفع کردن این مشکلات ندارد.

عضو هیات رئیسه فدراسون کشتی با تاکید بر اینکه این فدراسیون بیش از ۴ میلیارد بدهی دارد، از مواضع ملی‌پوشان کشتی آزاد اعلام حمایت کرد.

ابراهیم جوادی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام حمایت از کشتی‌گیران و مربیان معترض کشتی آزاد اظهار کرد: به نظرم همه آنها حق دارند از وضع موجود ناراحت باشند و حتی رفتار تندتری داشته باشند. آقای وزیر باید همه ورزشکاران را با یک چشم نگاه کند و در کنار آن نگاه ویژه‌ای هم به کشتی به عنوان ورزش اول ایران داشته باشد.

وی افزود: والیبال زحمت زیادی کشیده و افتخارات بسیاری هم برای ورزش ایران کسب کرده اما نباید فراموش کنیم که این رشته قهرمان آسیا شده و کشتی آزاد ما بعد از ۴۸ سال به قهرمانی دنیا رسیده است. اینکه سرپرست وزارت ورزش برای استقبال والیبالیسات‌ها به فرودگاه می‌رود اما کشتی‌گیران را کمتر می‌بیند قدری بی‌عدالتی است و ای کاش صالحی امیری برای کشتی آزاد هم مراسم استقبالی تدارک می‌دید.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون کشتی با تأکید بر اینکه این رشته در طول سال‌های گذشته بارهای بار آبروی ورزش ایران را در میادین بزرگ خریده اظهار کرد: در همه این سال‌ها کدام رشته غیر از کشتی توانسته این قدر دل مردم را شاد کند و موجی از شادی را در بین آنها بوجود بیاورد. کشتی‌گیران تمرینات طاقت‌فرسا و زحمات بسیاری می‌کشند و حقشان است که بسیار بیش از این دیده شوند.

وی افزود: من به همه آنها حق می‌دهم و هر تصمیمی بگیرند حمایت می‌کنم. البته به آنها هم پیشنهاد می‌کنم که قدری خویشتن‌دارتر باشند و با ملایمت بیشتری رفتار کنند.

جوادی با اشاره به اینکه فدراسیون هیچ پولی در حساب خود ندارد، ادامه داد: من فکر می‌کنم این وظیفه وزارت ورزش است که بودجه‌ای را در اختیار فدراسیون کشتی بگذارد تا هم بدهی‌های خود را پرداخت کند و هم دستمزد و پاداش کادر فنی و ملی‌پوشان را بدهد. من امروز می‌دانم که این فدراسیون بیش از ۴ میلیارد تومان بدهی دارد و متأسفانه وزارت ورزش هم عزمی برای مرتفع کردن این مشکلات ندارد.

وی با تأکید بر اینکه نمی‌توان همه نیازهای مالی یک فدراسیون را از راه اسپانسر برطرف کرد، گفت: متأسفانه دوستان معتقدند که فدراسیون‌ها بدون دریافت بودجه دولتی باید از طریق اسپانسر نیازهای مالی خود را برطرف کنند در حالی که این امکان به هیچ وجه وجود ندارد. در کنار این وقتی سرپرست وزارت ورزش ارزشی برای قهرمانی یک تیم ملی قائل نمی‌شود طبیعی است که اسپانسرها هم با یک یأس مواجه شده و از ادامه کار استقبال نکنند.

وی در پایان گفت: کشتی امروز بیش از گذشته نیاز به حمایت مسئولین دارد و از وزارت ورزش می‌خواهم با تخصیص یک بودجه مناسب سهم بزرگی در رفع و رجوع مشکلات و موانع این روزهای این رشته داشته باشند.

فدراسیون کشتی ابراهیم جوادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر