کد خبر: 202726 A

کشتی‌آزاد قهرمانی‌جهان –ازبکستان؛

چهل و پنجمین دوره رقابت های ۴ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است.

کمیل قاسمی به دیدار فینال سنگین وزن کشتی آزاد قهرمانی جهان در ازبکستان راه یافت.

به گزارش ایلنا، چهل و پنجمین دوره رقابت های ۴ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازبکستان در حال برگزاری است.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کمیل قاسمی در دور نخست با نتیجه ۴ - صفر از سد الکساندر خوتسیانویسکی دارنده مدال برنز اروپا از اوکراین گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ ژو دنگ نفر سوم آسیا از چین را شکست داد. قاسمی در مرحله یک چهارم مقابل قربان قربان اف از ازبکستان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی رسید. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ حاجی مراد گاتسالوف قهرمان نامدار جهان از روسیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان در دور نخست با ضربه فنی(۷ – صفر) لوان مترولی از اسپانیا را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۲ میکولا عیوضیان از اوکراین را مغلوب کرد. رحیمی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با ضربه فنی(۷ - ۱) ویکتور لبدوف قهرمان جهان از روسیه را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حریف وی در این دیدار یانک کیونگ ایل از کره شمالی قهرمان جهان و نفر سوم المپیک لندن است.

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در اولین تجربه حضور در رقابت های جهانی و علیرغم آسیب دیدگی از ناحیه زانو در دور نخست میروسلاو کایروف نفر سوم اروپا از بلغارستان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۳-۳ مقابل بک زاد عبدالرحمن اف از ازبکستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل یاکوپ گور از ترکیه، حسین خانی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم محمد حسین محمدیان در نخستین تجربه حضور در رقابت های جهانی در دور اول با نتیجه ۱۰ – صفر آردین آبو از برزیل را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۴ از سد ادوارد روت از آمریکا گذشت. محمدیان در دور سوم مقال پدرو سبالوس از ونزوئلا با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب کرد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با برنده دیدار سالاس پرز از کوبا و ماتسوموتو از ژاپن دیدار می کند.

کشتی‌آزاد قهرمانی‌جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر