کد خبر: 211465 A

با کسب خوشرنگ‌ترین مدال‌ها؛

رقابت‌های کشتی بازی‌های آسیایی و رقابت‌های جهانی در ۲۴ سال اخیر در ۳ دوره به فاصله بسیار کوتاه با هم انجام شده است.

رقابت‌های کشتی بازی‌های آسیایی و رقابت‌های جهانی در ۲۴ سال اخیر در ۳ دوره به فاصله بسیار کوتاه با هم انجام شده است.

به گزارش ایلنا، ‌ در سال ۱۹۹۰ در رقابت‌های جهانی توکیو تیم ایران در رشته کشتی آزاد صاحب یک مدال طلا و دو مدال برنز شد و در بازی‌های آسیایی پکن که در ۱۰ وزن برگزار شد در مجموع ۲ رشته آزاد و فرنگی صاحب ۳ مدال طلا، ۶ مدال نقره و ۴ برنز و در مجموع ۲۰ وزن صاحب ۱۳ مدال شدند.

در سال ۲۰۰۲ تیم ایران در رشته کشتی آزاد و فرنگی در مجموع در رقابت‌های جهانی، صاحب یک طلا، ‌ ۲ نقره و ۳ برنز شد، اما تیم‌های ایران در بازی‌های آسیایی پوسان در مجموع یک طلا، ‌ ۲ نقره و ۵ برنز را به دست آوردند. این مسابقات در ۷ وزن انجام شد و در مجموعه از ۱۴ وزن، ۸ مدال به دست آمد.

اما در سال ۲۰۱۴ تیم ایران در رشته کشتی آزاد و فرنگی در مجموع در رقابت‌های جهانی ازبکستان، صاحب یک طلا، ‌ ۴ نقره و ۴ برنز شدند و در بازی‌های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ در مجموع دو رشته نیز تیم ایران صاحب ۶ مدال طلا، یک مدال نقره و ۵ مدال برنز شد. و از ۱۴ وزن، ۱۲ مدال به دست آورد.

به این ترتیب در مجموع ۳ دوره برگزاری فاصله نزدیک رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی در ۲۴ سال اخیر تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی ایران در سال ۲۰۱۴ بهترین نتیجه را در هر دو رقابت از نظر کیفیت و کمیت مدال‌ها به دست آورده‌اند.

کشتی بازی‌های آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر