کد خبر: 137916 A

علیرضا رضایی خبرداد:

قرار بود با ۴ کشتی‌گیر جوان در جام یاریگین شرکت کنیم اما با توجه به جمع بندی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که در این رقابت‌ها حضور نداشته باشیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: تیم منتخب کشتی آزاد ایران که قرار بود با ۴ کشتی‌گیر در جام ایوان یاریگین شرکت کند، به این رقابت‌ها اعزام نمی‌شود.

علیرضا رضایی با بیان این مطلب افزود: قرار بود با ۴ کشتی‌گیر جوان در جام یاریگین شرکت کنیم اما با توجه به جمع بندی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که در این رقابت‌ها حضور نداشته باشیم.

دارنده مدال نقره المپیک آتن در مورد دلایل این امر اظهار داشت: رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی امسال با حضور کشتی گیران مطرح خارجی از یازده کشور دنیا برگزار می شود وبرخی کشورها با تیم اصلی و نفرات مدعی خود در این مسابقات شرکت می کنند و به همین دلیل ما نیز باید با بیشتر سرمایه های موجود خود در این رقابت ها شرکت کنیم.

دارنده مدال برنز جهان خاطر نشان کرد: فارغ از کسب نتیجه از طرف دیگر این چهار کشتی گیر جوان می تواند با توجه به نزدیکی زمان جام تختی و جام یاریگین در تهران نیز با کشتی گیران مدعی دنیا سرشاخ شوند.

وی در پایان گفت: از طرف دیگر روس ها در سال های اخیر تمایلی برای شرکت در مسابقات بین المللی ما نداشته اند و ما نیز در حالی که در مواقع لزوم برای بهره مندی فنی در رقابت های آنها شرکت می کنیم بهتر است در چنین وضعیتی که شرایط برابری داریم روند دیپلماسی در کشتی را نیز به شکل مناسبی دنبال کنیم.

المپیک ایران جهان رقابت سرمایه فدراسیون کشتی کشتی کشتی آزاد جوان جام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر