کد خبر: 162636 A

کشتی‌فرنگی قهرمانی‌آسیا - آستانه؛

مرحله مقدماتی کشتی فرنگی قهرمانی آسیا با حضور مجتبی کریم‌فر فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده‌بندی پایان یافت.

روز نخست مرحله مقدماتی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر آستانه قزاقستان با حضور مجتبی کریم‌فر فرنگی‌کار وزن ۸۵ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده بندی پایان یافت.

به گزارش ایلنا، در وزن ۸۵ کیلوگرم مجتبی کریم فر در دور نخست مقابل رستم آساکالوف از ازبکستان در حالی که در تایم دوم با نتیجه یک بر ۲ از حریف عقب بود با ناداوری سه اخطاره شد. کریم فر با توجه به حضور این کشتی گیر ازبک به گروه شانس مجدد راه یافت. وی در این مرحله با پیروزی ۹ بر صفر مقابل لین از تایوان راهی دیدار رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز با بیشیبکوف از قرقیزستان مسابقه دهد. در این وزن اساکالوف از ازبکستان و نورسلطان ترسونوف از قزاقستان فینالیست شدند.

در وزن ۵۹ کیلوگرم محسن حاجی پور در دور نخست مقابل سی لایک ولی هان از چین با نتیجه ۱۰ بر ۳ به برتری دست یافت. وی دور دوم مقابل کانی بیک ژولچو بیکوف کشتی گیر مطرح قرقیزستانی با نتیجه صفر بر ۸ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل تسمرادف ازبک، حاجی پور از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن شینوبو اوتو از ژاپن و تسمراداف از ازبکستان فینالیست شدند.

در وزن ۷۱ کیلوگرم که ۱۰ کشتی گیر وزن کشی کردند، محمد کریمی در دور نخست مقابل کارات توگولبایف از قرقیزستان با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد. کریمی با توجه به شکست حریف قرقیزستانی مقابل ماکسات اریژیپوف از قزاقستان از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن جی هیونگ جانگ از کره جنوبی ماکسات اریژیپوف از قزاقستان فینالیست شدند.

دیدارهای ۵ وزن دوم فردا(یکشنبه) در شهر آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

ایران تایوان رقابت ژاپن قرقیزستان قزاقستان کره جنوبی کشتی کشتی فرنگی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر