کد خبر: 104570 A

در صورت قهرمانی در جهانی لهستان؛

با در نظر گرفتن چنین پاداشی قصد تحریک ورزشکارن‌مان را برای به دست آوردن بالاترین دستاوردها داریم.

  • عمر مرتضی‌علی‌اف از تعیین جوایز ۵۰ هزار دلاری برای نفرات برتر کشتی آزاد و فرنگی روسیه در رقابت‌های جهانی مجارستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، عمر مرتضی‌علی‌اف معاون اول رئیس فدراسیون کشتی روسیه با بیان این مطلب افزود: با در نظر گرفتن چنین پاداشی قصد تحریک ورزشکارنمان را برای به دست آوردن بالاترین دستاوردها داریم.

وی در خصوص باقی ماندن کشتی در المپیک ۲۰۲۰ گفت: به عقیده من عدالت انجام شده است واین همان چیزی است که باید اتفاق می افتاد. تصور المپیک بدون کشتی غیر ممکن است و این ورزش همواره دهها هزار نفر از مردان و زنان جوان را در سراسر جهان درگیر خود کرده است.

مرتضی علی‌اف ادامه داد: تغییرات قوانین بسیار خوبی در کشتی پیش آمده و مطمئن هستم با قوانین جدید این رشته وادار به حرکت رو به جلو شده و جایگاه و محبوبیت خود را مجددا بدست خواهد آورد.

عمر مرتضی‌علی‌اف در پاسخ به سوال ویژگی های برگزاری اولین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان پس از تغییر مقررات و تصمیمات کمیته بین المللی المپیک مبنی بر حفظ کشتی در المپیک اظهار داشت: من معتقدم که این مسابقات به طور کامل با رقابت‌های قبلی متفاوت خواهد بود و به نظر من صفحه جدیدی در تاریخ این رشته باز شده است. قوانین روشن و جدید، این رشته را دیدنی‌تر کرده و موجب شده که کشتی‌گیران که دارای اعتماد به نفس بالاتری هستند با حرکات رو به جلو و فعالیت مداوم فنون بسیار زیبا و صحنه‌های دیدنی از کشتی را به تصویر بکشند.

معاون اول رئیس فدراسیون کشتی روسیه در پایان با اشاره به تغییر کامل تیم روسیه، خاطر نشان کرد: از نفرات قدیمی‌تر ما تنها حاجی‌مراد گاتسالوف حضور دارد که او هم در وزن جدید مبارزه خواهد کرد. تمامی اعضای تیم ما جدید هستند و من نحوه مبارزات آنها را در مسابقات قهرمانی روسیه، بازیهای المپیک ورزش‌های دانشگاهی و مسابقات بین المللی مختلف دید‌ه‌ام و مطمئن هستم که می‌خواهند از فرصت بدست آمده نهایت بهره را برده و توانایی‌های خود را به کادر فنی نشان دهند.

المپیک جهان رقابت کشتی کشتی آزاد و فرنگی کمیته بین المللی المپیک لهستان مردان و زنان معاون اول وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر