کد خبر: 119633 A

کشتی جام ملت‌های اروپا - مسکو؛

تیم‌های روسیه و گرجستان به دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد جام ملت‌های اروپا راه یافتند.

تیم‌های روسیه و گرجستان به دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد جام ملت‌های اروپا راه یافتند.

به گزارش ایلنا، در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها که از دیروز در شهر مسکو پایتخت روسیه آغاز شده، تیم روسیه در مرحله مقدماتی به ترتیب با نتیجه ۶ بر یک و ۴ بر ۳ از سد اوکراین گذشت و راهی دیدار فینال شد. بر این اساس از جمله مسابقات مهم این رقابت‌ها می‌توان به پیروزی جمال اوتار سلطان‌اف قهرمان المپیک لندن در یک وزن بالاتر و در وزن ۶۰ کیلوگرم مقابل حریف ارمنستانی اشاره کرد.

در دیگر دیدار گروه نیز گرجستان به ترتیب با پیروزی ۷ بر صفر و ۵ بر ۲ مقابل ترکیه حریف روس‌ها در دیدار پایانی شد. ترکیه و اوکراین دیدار رده‌بندی و ارمنستان و بلغارستان نیز دیدار برای کسب مقام پنجم را برگزار می‌کنند. دیدارهای فینال و رده‌بندی این رقابت‌ها امروز در شهر مسکو برگزار می‌شود.

فرنگی‌کاران ترکیه و گرجستان در فینال

همچنین تیم‌های کشتی فرنگی ترکیه و گرجستان به دیدار فینال رقابت‌های جام ملت‌های اروپا راه یافتند. در این رقابت‌ها که از صبح دیروز و با حضور ۶ تیم در دو گروه ۳ تیمی در شهر مسکو پایتخت روسیه آغاز شده، در گروه یک این رقابت‌ها، ترکیه با پیروزی ۴ بر ۳ مقابل روسیه و برتری ۴ بر ۳ برابر آذربایجان فینالیست شد.

بر این اساس از مهمترین دیدارهای این مسابقات مینگیان سیمینوف نفر سوم المپیک لندن در یک وزن بالاتر و در وزن ۶۰ کیلوگرم مقابل طاها محمداف از آذربایجان شکست خورد.

در مسابقات دیگر گروه نیز تیم‌های گرجستان، بلغارستان و ارمنستان اول تا سوم شدند. به این ترتیب از ظهر امروز ترکیه در دیدار فینال به مصاف گرجستان می‌رود، تیم‌های روسیه با بلغارستان و آذربایجان با ارمنستان به ترتیب دیدارهای کسب مقام سوم و پنجم را برگزار می‌کنند.

ارمنستان ترکیه رقابت های کشتی آزاد روسیه کشتی گرجستان لندن مسکو ملت اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر