کد خبر: 120654 A

با تاکید بر پیگیری صورت گرفت؛

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در تاشکند ازبکستان و بازی‌های آسیایی اینچوان کره‌جنوبی به ترتیب با فاصله زمانی ۱۰ روزه اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه سال ۹۳ برگزار خواهد شد.

رئیس شورای کشتی آسیا در پاسخ به نامه فدراسیون کشتی ایران، از پیگیری خود برای حل مشکل فاصله زمانی کوتاه بین رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۴ و بازی‌هایی آسیایی کره جنوبی خبر داد.

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه فدراسیون کشتی ایران با ارسال نامه‌ای به دکتر چانگ کیو کیم رئیس شورای کشتی آسیا، با اشاره به اینکه بازی های آسیایی یک رویداد مهم برای کشورهای این قاره است، اعلام کرد فاصله زمانی بسیار کوتاه بین این بازی‌ها با رقابت جهانی ازبکستان مناسب نیست.

در ادامه این نامه با اشاره به لزوم حضور قدرتمند کشورهای آسیایی در مسابقات جهانی اعلام شده فاصله کوتاه ۱۰ روزه بین رقابت جهانی و بازی های آسیایی، مشکلات فنی را برای کشورهای قاره کهن به وجود می‌آورد و این موضوع با توجه به اهمیت بالای بازی‌های آسیایی برای کشورهای این قاره موجب تضعیف موقعیت آنها در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان می‌شود. فدراسیون کشتی ایران در این نامه از دکتر کیم خواست در حمایت از کشتی آسیا این مشکل را از طریق مذاکره و رایزنی با فدراسیون جهانی کشتی حل کند.

دکتر کیم نیز در پاسخ به این نامه که روز چهارشنبه برای فدراسیون کشتی ایران ارسال شده، ضمن تشکر از این نامه اعلام کرده تلاش می‌کند با توجه به مشکلات ذکر شده در مورد فاصله کوتاه بین رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی این مسئله را پیگیری کند.

فدراسیون کشتی ایران رونوشت این نامه را به فدراسیون های کشتی کشورهای چین، هنگ هنگ، هند، عراق، ژاپن، قزاقستان، قرقیزستان، کره‌جنوبی، مغولستان، کره‌شمالی، فلیپین، پاکستان، قطر، سنگاپور، سوریه، تایلند، تاجیکستان، ترکمنستان، تایوان، امارات، ازبکستان، ویتنام و نپال نیز ارسال کرده و از این کشورها خواسته، موضوع فاصله زمانی کوتاه بین رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی را با توجه به لزوم حضور قدرتمند در رقابت‌های جهانی ازبکستان، از طریق شورای کشتی آسیا و فدراسیون جهانی کشتی پیگیری کنند.

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در تاشکند ازبکستان و بازی‌های آسیایی اینچوان کره‌جنوبی به ترتیب با فاصله زمانی ۱۰ روزه اواخر شهریورماه و اوایل مهرماه سال ۹۳ برگزار خواهد شد.

ایران بازی ترکمنستان جهان سوریه فدراسیون کشتی قرقیزستان کره جنوبی کشتی ازبکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر