کد خبر: 170364 A

انتخابات کمیته‌پیشکسوتان‌برگزار می‌شود؛

همه مدعیان در هر دو رشته آزاد و فرنگی باید در مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد شرکت کنند.

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: همه مدعیان در هر دو رشته آزاد و فرنگی باید در مرحله نهایی مسابقات انتخابی تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد شرکت کنند.

به گزارش ایلنا، علیرضا رضایی با بیان این مطلب افزود: مرحله نهایی مسابقات انتخابی روزهای ۲۸ و ۲۹ خردادماه به احتمال فراوان در شهر قزوین برگزار می‌شود. هدف از برگزاری مسابقات در این شهر اینست که تنها برای انجام رقابت‌های خود در تهران متمرکز نشویم و این امر در آیند در سایر رقابت‌ها نیز صورت می‌گیرد.

دارنده مدال نقره المپیک در ادامه با اشاره به اهمیت بالای مسابقات انتخابی برای مسئولان کشتی کشور اظهار داشت: همه کسانی که مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی در رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی هستند، در هر دو رشته آزاد و فرنگی باید در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم ملی شرکت کنند و فدراسیون برای هیچ کشتی‌گیری استثنا قایل نخواهد شد.

وی افزود: تنها در رشته کشتی فرنگی، حمید سوریان در وزن ۵۹ کیلوگرم است که به دلیل آسیب‌دیدگی که دارد این مجوز را از شورای فنی تیم های ملی، به‌عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری گرفت تا در رقابت‌های انتخابی شرکت نکند. البته فرآیند برای وی نیز اجرا می‌شود و سوریان باید به همراه دو نفر برتر رقابت‌های انتخابی راهی یک تورنمنت بین‌المللی شود تا فرنگی کار برتر صاحب دوبنده تیم ملی گردد.

دارنده مدال برنز جهان تصریح کرد: موضوع مصدومیت و یا آسیب‌دیدگی کشتی گیران نیز در فرآیند انتخابی تیم ملی در نظر گرفته شده است و کشتی‌گیرانی که مصدوم هست باید طبق فرآیند ابتدا مستندات خود را به مدیر تیم‌های ملی آن رشته ارسال نمایند که در صورت تایید این مدارک به کمیسیون پزشکی فدراسیون اعلام می گردد. در این کمیسیون تمامی مدارک فرد مذکور بررسی و وی باید شخصا در جلسه مذبور حضور داشته و مورد معاینه قرار گیرد تا اعلام نتیجه شود. حضور نیافتن در جلسه کمیسیون پزشکی به منزله انصراف از رقابت‌های انتخابی است.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: هر کشتی گیر باید تنها در وزن خود در مسابقات انتخابی تیم‌های ملی به میدان برود.

سخنگوی فدراسیون با اشاره به تصویب طرح تشکیل کمیته‌های مختلف از جمله المپین‌ها و پیشکسوتان در سمینار اخیر روسای هیئت‌های کشتی سراسر کشور، درباره اهداف تشکیل کمیته پیشکسوتان خاطرنشان کرد: نظر به ضرورت نظم‌پذیری و مدیریت بهینه کلیه فعالیت‌های کشتی کشور، و نیز حفظ و ارتقاء جایگاه ارزشمند پیشکسوتان کشتی کشور درسطوح ملی و بین‌المللی، همچنین بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشتی کشور، کمیته پیشکسوتان کشتی کشور همچون کمیته مربیان و داوران بزودی با برگزاری انتخابات تشکیل می شود.

وی گفت: حداقل سن نامزدی ۳۵ سال است و بر اساس آیین نامه، کلیه مدال‌آوران جهانی و المپیک، سرمربیان تیم‌های ملی در تمامی درتمامی رده‌های سنی و هر دو رشته و کسانی که ۵ مدال طلای پیشکسوتان جهان را دارا باشند، می‌توانند برای این انتخابات کاندیدا شوند که مجمع فنی کشتی کشور، اعضای کمیته پیشکسوتان را انتخاب می‌کنند. شرح وظایف اعضای این کمیته در آیین نامه تدوین شده به صورت روشن بیان شده که امیدوارم با این اقدام امور پیشکسوتان که متولیان اصلی ورزش ملی کشور هستند، سر و سامان مناسبی بگیرد.

رضایی در پایان اعلام کرد که فدراسیون کشتی از چند ماه گذشته مسابقات داخلی و بین المللی خود را به نام یکی از مدال آوران جهان و المپیک برگزار می‌نماید که آخرین نمونه آن برگزاری جام شاهد بنام جانباز سرافراز ۸ سال دفاع مقدس مرادعلی شیرانی بود.

آیین نامه انتخابات انتخابی تیم ملی پیشکسوتان تیم ملی تیم های ملی تیم های ملی کشتی جهان قانون کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر