کد خبر: 412771 A

ایلنا: سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: اولین نکته در کار من احترام به بزرگان این رشته و استفاده از تجارب این عزیزان است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان این مطلب افزود: ابتدا باید تشکر ویژه‌ای از تمامی بزرگان این رشته پر افتخار من جمله اعضای محترم شورای فنی داشته باشم که به من اعتماد کردند و این موضوع از همه چیز برای من بالاتر بود و مرا خوشحال کرد.

وی ادامه داد: بسیار برای این عزیزان احترام قائلم و معتقدم با مشورت با آنها می‌توانم کارها را هرچه بهتر پیش ببرم.

قهرمان سال 1997 جهان تصریح کرد: پیش از این رسول خادم عهده دار این مسئولیت بود و باید بگویم که با توجه به حجم بالای کار در فدراسیون کشتی، انصافا موفق عمل کرد و امیدوارم بتوانم جایگزین خوبی برای وی در رأس کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد باشم.

طلایی اظهار داشت: قطعا برای ادامه راه از نظرات و تجربیات بالای وی استفاده خواهم کرد، ضمن اینکه رضا لایق نیز بعنوان دوست و همکارم در کنار من خواهد بود و قطعا با حضور این عزیزان درصد موفقیت بسیار بالا خواهد بود.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد جوانان در مورد انتخابش بعنوان سرمربیگری تیم بزرگسالان افزود: البته گزینه های دیگری نیز مدنظر بودند، که باید بگویم آن ها قبل از هرچیز دوست، همدوره و پیشکسوت من هستند و جایگاه فنی ایشان بالا و قابل احترام است.

طلایی در مورد شناختش از رده بزرگسالان تصریح کرد: پنج سال پیش کار خود را با رده نوجوانان آغاز کردم و با یک نسل از کشتی گیران سال به سال بالا آمدم و سه سال نیز با تیم جوانان بودم که حاصل آن دو قهرمانی جهان بود، در حال حاضر بیشتر کشتی گیرانی که با آنها بوده‌ام به رده سنی بزرگسالان آمده اند، ضمن اینکه در سال‌های اخیر نیز بعنوان یک خدمتگزار به کشتی به رده سنی بزرگسالان نیز کمک می‌کردم و در کنار کادر فنی بزرگسالان، مشغول آماده سازی این تیم نیز بودم.

دارنده مدال نقره جهان افزود: تقریبا از تمامی آزادکاران مطرح حاضر شناخت خوبی دارم چه از جوانان و چه از بزرگسالان و فکر می‌کنم در حال حاضر کشتی گیران خوبی را در اختیار داریم.

دارنده مدال برنز جهان در مورد برنامه‌های خود در تیم ملی اظهار داشت: کار در کشتی آزاد و در رده‌های مختلف به ویژه جوانان و بزرگسالان با یک برنامه ریزی و روش خاص تمرینی دنبال می‌شد و کار گروهی سرلوحه تمامی برنامه‌های ما بود. تمرینات کشتی گیران ما از لحاظ کلاس فنی چه در جوانان و چه در بزرگسالان تقریبا یکی بود و رمز موفقیت تیم‌های ملی نیز در همین بود.

وی اظهار ادامه داد: با توجه به فرآیند انتخاب تیم های ملی و احترام با قانون انتخابی، تحول و پیشرفت خوبی در کشتی آزاد به وجود آمد به طوری که کشتی گیرانی مانند حسن یزدانی و علیرضا کریمی در مدت زمان کمی، از رده سنی جوانان توانستند خود را به تیم ملی بزرگسالان برسانند و حاصل آن طلای بسیار ارزشمند یزدانی در المپیک 2016 برزیل بود.

طلایی در مورد برنامه های تیم ملی کشتی آزاد پس از المپیک 2016 تصریح کرد: هفته آینده جلسه‌ای را در مورد انتخاب کادر فنی با شورای فنی تیم‌های ملی کشتی خواهم داشت و پس از آن برنامه‌های ما آغاز خواهد شد، در حال حاضر یک نیروی جوان بسیار قدرتمند مانند حسن یزدانی، علیرضا کریمی، رضا اطری، امین طاهری، رضا مظفری، پیمان بیابانی، ایمان صادقی، یونس سرمستی و بسیاری از نفرات حاضر در تیم‌های ملی جوانان و حتی نوجوانان را در اختیار داریم ضمن اینکه کشتی گیران با تجربه و عنوان داری نیز در تیم ملی حضور دارند، اما ملاک کار شیوه نامه انتخابی تیم های ملی کشتی و در نهایت حضور در رقابت‌های انتخابی خواهد بود و هر کس خود به کادر فنی ثابت کند راهی رقابت‌های مهم پیش رو خواهد شد و قطعا کار و برنامه ریزی برای المپیک 2020 توکیو بوده و حاصل تلاش این عزیزان در سه سال قبل از المپیک، بسیار موثر خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سعی خواهیم کرد شیوه کار همان شیوه کشتی رو به جلو و تهاجمی باشد ضمن اینکه با استفاده از تجربیات بزرگان این رشته به دنبال رفع نقاط ضعف نیز خواهیم بود تا به امید خدا بتوانیم، آن چیزی را که حق کشتی ایران در جهان است بدست آوریم.

 

المپیک تیم ملی کشتی آزاد رقابت کادر فنی تیم ملی کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر