کد خبر: 433824 A

ایلنا: کشورهای آمریکا و اوکراین در پی میزبانی چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان با ابتکار ایران و جهت جذب بیشتر بنگاه‌های اقتصادی و حامیان مالی و از جمله برنامه‌های حفظ کشتی در المپیک از سه سال گذشته راه اندازی شد و پس از دو دوره برگزاری در ایران سومین دوره این مسابقات در شهر خارکف اوکراین برگزار شد تا این رقابت‌ها جهانی شود.

در حالی که قرار است چهارمین دوره این مسابقات در سال 2017 میلادی در ایران برگزار شود، کشورهای آمریکا و اوکراین برای میزبانی این رقابت‌ها دواطلب شده‌اند و قرار است پس از بررسی اولیه از سوی ایران، نتیجه مداکرات به اتحادیه جهانی کشتی برای تعیین میزبان چهارمین دوره رقابت‌‌های کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان اعلام شود.

اتحادیه جهانی کشتی امیدوار است، جام باشگاه‌ها به عنوان یک الگوی جدید در مشارکت فدراسیون‌های ملی در برگزاری مسابقات کشتی در جهان مطرح شود تا ضمن کمک به جذب بنگاه‌های اقتصادی و توسعه کشتی در دنیا و در نهایت حفظ همیشگی کشتی در المپیک، به تدریج در برگزاری مشترک سایر رقابت‌های اصلی کشتی در جهان از طرف فدراسیون‌های ملی متقاضی نیز، به عنوان یک الگوی مدیریتی مورد توجه قرار گیرد.

همچنین سومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان پس از دو دوره برگزاری در ایران روزهای 18 و 19 آذرماه در شهر بوداپست پایتخت مجارستان برگزار می‌شود.

فدراسیون کشتی میزبانی جام باشگاه‌های جهان آمریکا و اوکراین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر