کد خبر: 108088 A

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خبرداد:

۱۰۰ سالمند در این ۲ مرکز در حال نگهداری و مراقبت از سوی پرسنل مرتبط بوده که نیازمند همراهی بیشتر از سوی خانواده ها و دولت هستند.

ایلنا - یاسوج: مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد، جمعیت سالمندان این استان را ۲/۱ درصد عنوان و اظهارداشت: از جمعیت حدودی ۲/۱ درصدی سالمندان حدود ۱۰۰ سالمند تحت پوشش خدمات رسانی بهزیستی استان قرار دارند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " فضل اله اتابک " در نشستی با رسانه ها به مناسبت فرارسیدن روز جهانی سالمند در یاسوج گفت: اگرچه جمعیت کهگیلویه و بویراحمد جمعیت جوانی است اما شایسته این می باشد نگاه ویژه ای به جمعیت سالمند نیازمند آن نیز داشته باشیم.

وی با تشریح خدمات صورت گرفته به سالمندان تحت پوشش بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: ۲ مرکز در یاسوج مرکز استان محل نگهداری و مراقبت های مختلف این قشر عزیز است.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۱۰۰ سالمند در این ۲ مرکز در حال نگهداری و مراقبت از سوی پرسنل مرتبط بوده که نیازمند همراهی بیشتر از سوی خانواده ها و دولت هستند.

اتابک، واگذاری سمعک، عصا، ویلچر، خدمات درمانی و بهداشتی، خوراک و پوشاک را از مهمترین امکانات ارائه شده به سالمندان تجت پوشش از سوی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد برشمرد.

وی گفت: برخی از سالمندان تحت پوشش در منازل مسکونی خود هستند که ویزیت رایگان از سوی پزشکان مرتبط با همکاری بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد صورت می گیرد.

این مسوول بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد، بازدید از مراکز سالمندان و برگزاری همایش پیاده روی ویژه این قشر را از مهمترین برنامه های روز جهانی سالمند یعنی روز ۹ مهرماه عنوان کرد.

بهزیستی پوشش پیاده روی خانواده خدمات رسانی خوراک دولت رسانه سالمندان کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر