کد خبر: 113075 A

رئیس میراثفرهنگی و گردشگری دنا خبر داد:

طول تله کابین دنا چهار کیلومتر که هرکیلومتر آن ۱۰ میلیارد تومان هزینه بدنبال دارد و با راه اندازی آن، ۷۰۰ فرصت شغلی نیز فراهم می‌شود.

ایلنا: رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد از دعوت رئیس سازمان متبوع خود برای حضور در آئین کلنگ زنی «تله کابین» شهرستان دنا خبرداد.

«سیدروح اله وحدتی» در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای کلنگ زنی پروژه تله کابین شهرستان دنا در حال مراحل نهایی آن است و در این آئین تلاش می‌کنیم که «دکتر نجفی» رئیس سازمان مرکزی میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور نیز حضور داشته باشند.

وی با تشریح ویژگی‌ها مختصات تله کابین شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: کار مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و نشست‌های تخصصی در کارگروه‌های گردشگری استانی و شهرستانی نیز برگزار شده است.

رئیس میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در مسیر احداثتله کابین، مجتمع‌های تجاری پیش‌بینی شده و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آن نیز مشخص شده‌اند.

وحدتی، اعتبار اولیه برای راه‌اندازی کامل تله کابین دنا را بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: شهرداری سی سخت مرکز شهرستان دنا نیز در این پروژه مشارکت دارد و از سویی توریسم درمانی، تاسیسات گردشگری و مجتمع‌های تجاری در پنج هکتار پیش بینی شده است.

وی گفت: طول تله کابین دنا چهار کیلومتر که هرکیلومتر آن ۱۰ میلیارد تومان هزینه به‌دنبال دارد و با راه‌اندازی آن، ۷۰۰ فرصت شغلی نیز فراهم می‌شود.

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، مسیر رفت و برگشت تله کابین در این شهرستان را منطقه «دلون» بالا‌تر از تاکستان‌ها، پایین‌تر از قلعه قلم و تپه قلات عنوان کرد.

استان کهگیلویه و بویراحمد بخش خصوصی رفت و برگشت سرمایه گذاران شهرداری گردشگری گردشگری و صنایع دستی کابین تله دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر